Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sosyal ağlardan hangilerine üyesiniz? Tek bir ağa üye iseniz bunu aktif olarak kullanıyor musunuz? Birden fazla ağa üye iseniz hangilerini ya da hangisini aktif olarak kullanıyorsunuz?

Örneğin facebook ve twitter'da hesabınız olabilir. Ama facebook'u sık sık kullanırken; twitter hesabınız -deyim yerindeyse- uykuda olabilir.Düzenle
Ben şahsen Facebook hesabıma günde 2-3 kez girip bakıp çıkıyorum. Twitter hesabıma ise cep telefonumdan günde 4-5 kez bakıp çıkıyorum. Twitter'da ilgi çekici bir haber varsa uygulamada harcadığım süre artıyor. Ancak, facebook için aynı şey pek geçerli değil, çok daha az vakit geçiriyorum diyebilirim.

Google Plus ile ilgili ise bir şey söylememe gerek yok sanırım çünkü neredeyse hiç girmiyorum.

Linkedin konusuna gelince, Linkedin benim için gerçekten çok anlamlı bir yer değil. Çünkü, aslında tam bir sosyal ağ değil, daha çok iş ağı olarak adlandırıyoruz zaten. Ancak, bir iş ağı olarak Linkedin bu görevini yerine getirmesine rağmen süreklilik sağlamıyor. Yani, her gün Linkedin'e girip neye bakacağız ki? Bu anlamda çok çekici değil bence.

Son olarak, inploid. Zaten kurucusu olduğum için en çok zamanı burada harcadığımı söyleyebilirim : ) Aslında objektif biçimde fikrimi belirtmem gerekirse, inploid yaşantımızdaki bu sosyal ağların hemen hepsinden daha faydalı bir yer bence. Ve dolayısıyla, bu fayda insanların bir kısmını çekerken, küçük bir kısmına da itici gelebiliyor (burası çok ciddi bir yer... Vs gibi düşünenler oluyor bazen) . Ancak, inploid çok önemli bir eksikliği gideriyor bence.

Bunlar dışında, aktif kullandığım bir sosyal ağ yok benim için.
  • Paylaş
İşimden dolayı aklınıza gelebilecek bütün sosyal ağlara üyeyim ama çoğunu tabi ki denemek için kullanıyorum. Kişisel olarak ise mümkün olduğunca herşeyi tek bir yerden takip etmek bana daha basit ve rahat geliyor. Bu nedenle facebook'u biraz twitter'a biraz rss okuyucuya dönüştürdüm:) takip ettiğim bütün girişimler, girişimciler ve haber kaynakkarı facebook'ta var böylece hertürlü bilgiye facebook üzerinden ulaşabiliyorum. Zaten facebook da bunu görmüş olacak ki flipboard'a rakip facebook içinde entegre bir haber okuma uygulaması sunacakmış...

Bu arada inploid'teki bildirimler de artık facebook'a da uyarı olarak düşüyor, çok iyi düşünülmüş, daha önce örneğini de görmemiştim, çok işime yarıyor, şerefsizim benim aklıma gelmişti : )
  • Paylaş
Bu soruyu görünce ne kadar a(ağ) sosyal olduğumu anladım:) Gereksiz gördüğümden hiçbirine üye değilim. Düşündüm de 2011 den beri İnploid' e üyeyim. Hayatımın istikrarını yakalamışım:) Ara ara dürtüp uyandırıyorum:)
  • Paylaş
Facebook her zaman iletişimde olduğum kişileri barındırdığı için benim için gelişmiş bir adres defteri niteliğinde. Facebook eski MSN'in yerini Türkiye'de çoktan aldı.
Linkedin'in bana çok fayda üretmiyor ama bir gün iyi bir şeyler olacak diye ümitliyim. Düzenli takip ediyorum ve çevremi şekillendirmeye çalışıyorum.

Twitter hiç sevmediğim bir yer. Hızlıca göz atıp çıkıyorum.

Foursquare ve instagram hiç kullanmadım kullanmayı da düşünmüyorum ilgimi çekmiyor.
  • Paylaş
Facebook, Twitter, Linkedin, Foursquare, İnstagram'da hesaplarım var...

Facebook'u geniş arkadaş çevreme rahat ulaşabilmek adına "Adres Defteri" niteliğinde tutmaya çalışıyorum. Ayrıca anında haberleşme konusunda da gayet başarılı bir uygulama...

Twitter pek alışabildiğim bir uygulama değil, zaman zaman orada aktif olup gündemi öğrenmek keyifli olabiliyor.

Linkedin okuduğum bölüm itibariyle, sektörden bazı isimleri takip etmemde, zaman zaman kendilerine ulaşabilmemde önemli yer tutuyor ama ayda anca 1 veya 2 kez giriş yapıyorum...

Foursquare oldukça aktif olarak kullandığım bir uygulama, inanın sebebini ben bile bilmiyorum : )

İnstagram'da sadece hesabım var ama şifresini unutalı çok oldu : )
  • Paylaş
Bildiklerimin hepsine uyeyim, ancak en cok girdigim Facebook, o da gunde ucu gecmez, bazi gun hic girmem.
Dort buyukleri ozet geceyim. Twitter insan kalabaligi haline donustugunden, Facebook da insanlar ictikleri kahvenin resimlerini paylasmaya basladigindan beri anlamini yitirmeye basladi. Google Plus zaten benim icin hicbir zaman gercek bir sosyal ag olmadi. Linkedin de sosyal ag degil zaten, is agi.
  • Paylaş
1

Gökhan Biçer, Linkedin'de de artık facebook tarzı paylaşımlar yapılmaya başlandı.

Hemen hemen hepsini ama en aktif Freelyshout, Facebook ve Twitter.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

791 Görüntülenme9 Takipçi7 Yanıt