Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kullanıcılara tek seçenek olarak 'Sign in with Facebook' sunmanın işin sosyalleşmesini hızlandıracağını düşündük. Aynı zamanda, iş yerlerinde facebook'un yasak olduğu düşünülürse, büyük bir müşteri kitlesini bizden uzaklaştıracaktır. Nasıl bir yol izlemeli?

Sosyal e-ticaret alanında girişim içindeyiz.Düzenle
Kullanıcı yorumu: Sadece "Sign in Facebook" seçeneği sunan sitelere önyargılıyım. Zira Facebook kullanıcı profilimde paylaşmayı tercih etmeyeceğim şeyler var. Bununla birlikte sosyal ağlardaki profil bilgilerimin marka veya web sitelerince kullanılmasını istemiyorum. Hele ki verilen hizmet Twitter, Facebook yahut Linkedin gibi profillerimi otomatik bir şekilde senkronize etmeyi/güncellemeleri amaçlıyorsa.... Her iki seçeneğin birden olması şahane olur. Böylece hem benim gibi "takıntılı" kullanıcıları kucaklar, hem de etkileşimi artıracak, hem "hedef" kullanıcılarla da tanıtım mecrasını genişletirsiniz. Ortalama İnternet kullanıcıları "sign in Facebook" veya "email" seçeneklerini sorgulamayacak, hangisi kolayına geliyorsa, onu kullanacaktır.
  • Paylaş
Teşekkürler @Burhan Bu konu daha detaylı konuşulması gereken bir konu, birden fazla mekaniği ve etki alanı var. Yardımcı olabileceğimi düşünen varsa hasanbasusta gmail'den bana mail atabilir, vaktim elverdiğince fikirlerimi yüzyüze paylaşabilirim.
  • Paylaş
Sosyal ticaret konusunda bilgili olan @hasanbasusta nın bu soruya daha iyi bir cevap verebileceğini düşünüyorum.
  • Paylaş
Şahsım adına sadece facebook ile giriş yapılan portalları kullanmamaya gayret ediyorum.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

651 Görüntülenme8 Takipçi4 Yanıt