Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sosyal medya bugüne dek en çok neyin suyunu çıkardı? İnternet'te görmekten bıktığınız şeyler nelerdir?

Süper soru... Yanıtım:
 • Yalan yanlış bir dille yazılmış altına da çok tanınmış birinin imzası konulmuş özlü sözler.
İnternet
Bunu sizlere özel olarak hazırladım :)
 • Her yenilen yemeğin paylaşılması, kimsesizlerle falan demiyorum, Facebook'da yenmez içilmez fotoğraf olarak paylaşılması. Hani bazıları nadiren yemeğe gittim diye içinde insanlar da olan yemek fotoğrafları paylaşıyorlar, ona varım, anıdır, sosyalliktir paylaşılabilir ama gittiği her kebapçıdan tabakları çekip paylaşanları anında takibi bırakıyorum.
İnternet

İnternet

İnternet
Gibi seriler oluyor cidden bunları takibi bıraktığım bir facebook arkadaşımdan aldım ve böyle seri halindeler.
 • Kedi fotoğrafları.
İnternet
Bunu da kedisever bir arkadaşımdan kopyaladım.
 • Hayvanseverlerin yardım çağrıları. Hayvan sevmek suç mu diyeceksiniz, tabii ki değil ama o köpeklere kedilere yatırdıkları paraları kimsesiz çocuklara sosyal medyada da ilan etmeden yardım olarak verseler toplumun yapısı değişir.

İnternet
İnternet
Bunları da barınaksever bir arkadaşımdan kopyaladım.

 • Hayatını çocuklarının arkasına saklanarak geçirenlere de uyuz oluyorum aslında.
İnternet
Yine arkadaşlarımdan...
 • Düğün fotolarının da boku çıktı, ben olsam sadece katılanlarla paylaşırdım, sonuçta diğerlerine arkadaş diyorsun ve davet bile etmemişsin.
İnternet

İnternet
Bu hatun da arkadaşlarımdan her hafta bunlardan paylaşır...

 • Oyuncak model araba fotoğrafı paylaşan yetişkinlerden de gına geldi aslında. Bu da duvarımdan taze taze :)
İnternetBenden bu kadar.
 • Paylaş
Ben kına-nişan-düğün fotoğraflarına kıl oluyorum. Ya bir iki tane paylaş beş tane paylaş ta yirmi tane niye paylaşıyosun. Yok ayakkabının altı, gelin çiçeğinin zımbırtısı, gelin duvağının zamazingosu, balayının biletlerinin hangi puntoyla yazıldığı... Bize bunları göstereceğinize gidin öpüşün yaw =) . Şaka bir yana sosyal medyada herhangi bir şeyin abartılmasından hoşlanmıyorum. Siyasi olaylar, yemek çay tarzı şeyler, sevgiliyle anlar aklınıza gelebilecek herşey tadında bırakılsa çok sevimli olacak. Çünkü belli bir süreden sonra o olaya yada eyleme duyduğunuz sempati tiksinmeye doğru emin adımlarla gidiyor...
Misal gezi parkı olaylarında twitterda o kadar çok asparagas dolanıyordu ki biri bir uzaylı bana yardım etti dost olduk diye tweet atsa inanacak duruma gelmiştik. Ya da hepimizin üzüldüğü o olaylarda ölen insanların fotoğraflarını 1-2 saatliğine profil fotoğrafı yapanlar bana hiç samimi gelmedi. Belki hakikaten üzülmüşlerdir etkilenmişlerdir ama ne bileyim işte reklam kokan hareketler gibi geldi bana hep.
 • Paylaş
Tıklama haberciliğinin iyice yayılması ve spor gazetelerinin bu konuda saçmalaması... Örnek olarak bir kaç başlık belirteyim hemen.
1- Haber Başlığı: ' Ersun Yanal çapkın biri... '
Haber İçeriği: ***** **** *** ** ***** **** **** *** ** ******. Ersun Yanal çapkın biri değil.
2- Haber Başlığı: ' Trabzonspor Şampiyon! '
Haber İçeriği: Müthiş kadrosuyla transfer sezonunun şampiyonu Trabzonspor oldu.
 • Paylaş
1

Zeki Çevik, Haber başlıklarına çok kıl oluyorum :) Birde haberin içerisine giriyorsunuz bir kelimeyi 4 sayfada 5-6 kere ard arda yazıyorlar. OSYM sonuçları ne zaman açıklayacak. Beklenen sonuçlar OSYM tarafından ne zaman açıklanacak 2015 :D

Sözüm ona mutlu görünen ve sürekli yurt dışı gezilerini ve de anlamsız yerlerde çektikleri fotolarına dayanamıyorum. Yani göstermelik fotolar. (Şaman Bey'in söylediklerine ek olarak)
 • Paylaş
Üstat yazmış Şaman Bayyurt (@chamacon) aynen katıldım walla.
 • Paylaş
Selfie konusunda çok dolduğum bi zamandan. Diğer bıktığım şeylere hiç girmeyim

SELFİKTİRİNİZ GİDİNİZ EFENİM Bİ ZAHMET

SÖZÜM ORJİNALLERİNDEN DIŞARI

Türkiye’de fotoğrafçılığın gelişmesindeki en büyük etken kızlar, kızlarımız, bilhassa tumblr kızlarıdır. Zemin fonlu, köşegen pozlu, çenesiz kız fotoğraflarının her yanı bilfiil işgalinde bile, medeniyet bu kadar bayağılığa maruz kalmamıştı. Evvelce, selfie furyası başlamadan önce, genelini kızların oluşturduğu, deli gibi, lunatik gibi, fotoğraf çektiren kişilerin estetik görünmek gibi bir gayesi vardı. Maksat kendini en iyi biçimde pozlamaktı. Yani, insan olduğumuz düşünüldüğünde bu tatmin yahut pazarlama kabul edilebilirdi. Hem bunu yapabilmek için iyi bir makineye, vasat bir güzelliğe ihtiyaç vardı. Bunlar kolay bulunur şeyler mi? Artık herkesin akıllı telefonu var. Daha bir kaç sene öncesine kadar telefonu kafanın biraz üzerinde tutup yukarı bakarak fotoğrafını çekenler; ergen ya da emo gibi sıfatlara sahipti. Şimdi telefon biraz aşağıya inip bir de ön kamerayla kendi fotoğrafını çekersen adı selfie oluyo. Hatta onu bile tutturamayıp her fotoğrafa selfie diyenleri görür hale geldik. Resmen telefonun arkasında ki kamera ne yedim bakın, önündeki kamera nasılım bakın için kullanılıyor. Ego patlamasından gidecek bir sürü insan, üzülüyorum. "Takipçi veya arkadaşlarım benim her halimle ilgili. Ben de kendi reality show’umda baş rolü oynuyorum! ’’ Modern çağ narsizminin dibi.

Anı yaşamak yerine kayda geçirmek
, başkasına göstermek için.
Kendi bakışlarını başka bakışların onayına sunmak
.‘’Görünüyorum, o halde varım. ”

O kadar boku çıkarıldı ki hani adam bokuyla fotoğraf çekip altina ‘’bok selfiesi’’ dese sindirecek millet yani nasıl bi meretse. Bir zamanlar kadrajda olmayan o genç bugün başrole oynuyor. Estetik kaygıdan zaten bahsedemezken “hatıra olur” filan diyen de kalmadı, salt amaçları selfie çekmek, etiketleyip sosyal medyaya koymak ve murada ermek. İnsanlar anı ölümsüzleştirme derdiyle anı yaşayamaz oldu. Çok çekiyorsunuz gerçekten, yapmayın. Hele hele özellikle rica ediyorum artık selfieeeee, selfieeler, takılmacalar falan filan, biri selfie mi dedi, best selfie ever, uçak selfiesi, yemek selfiesi, at selfiesi, iş yerinde sap sapa selfie, denizi arkaya alıp selfie,ebemin . Mı ve ben selfie, genel olarak “… selfiesi” gibi şeyler yapmayın, hadi çektin belirtme bari. Nolur yapmayın lan. Karışık, çoook karışıııkkk, ortaya karışık, ordan burdan, öylesine, can sıkıntısı, tipsiz ben gibi albüm isimlerinden henüz kurtulamamışken etmeyin kendinize de bize de bunu. Çekmeyin demiyorum hobi olarak yine çekin ama bize de kaçacak yer bırakın Allah aşkına.

Masturbasyon yapmak gibi oldu iyice, kendi işini kendin görüyorsun. Selfiede de kendi fotonu kendin cekiyorsun, bazen 5-6 kişi yan yana gelip kendinizi çekiyorsunuz. O da ergenlikte arkadaşlarla evde toplanıp porno izleyip toplu masturbasyon yapmak gibi. Allah çektirmesin , elinize muhtaç kalmayın bırakın başkaları görsün işinizi..

Selfie, yalnızlıktır.

Yeni bir başlangıç için

007 selfie bırakma danışma hattı.

T. C. Sağlık Bakanlığı • Paylaş
Kan bağışı ve kayıp çocuk fotoğraflarıyla ilgili paylaşımların amacını aştığı ortada. 2 yıl önce gördüğümüz fotoğraflar telefon numarasıyla hâlâ paylaşılıyor. Mağdur insanların acıları sürekli tazeleniyor.
 • Paylaş
Bir elinde rakı, bir elinde sigara olan çocuk fotoğrafı.
 • Paylaş
Tüm yazılanlara katılıyorum . Birde ek olarak herşeye caps yapan insanlar .
 • Paylaş
Her sözü Mevlana'ya paslamalarına acaip ayar oluyorum.
 • Paylaş
Bence sosyal medyada ve internette görmekten bıktığım şey milletin "akıllı telefonlarıyla özçekim-selfie pozları" vermesi...
 • Paylaş
Gerçek hayatta paylaşılmayan şeylerin paylaşılması gerçekten çıldırtıcı. Oturup konuştuğunda dile gelmeyecek, başkalarına ait sözler, olgular, kavramlar.
Sanırım yıkıcı olan arkadaşlarımın ego bombardımanına maruz kalmak. Ateşi ilk bulan insanlar gibi davranıyoruz internete ve medyasına.
 • Paylaş
Şaman Bayyurt (@chamacon) ne güzel özetlemiş o kadar şey çekilir gibi değil... Asosyal medya olduğumdan sıkıntım yok, ohhh misss:))
 • Paylaş
2
Eyvallah fotoğraf paylaşırsın da aynı fotoya başka başka effect vermek nedir la.. .
 • Paylaş
1

Hakan, Efektif oluyorsa demek ki :))

Sosyal medya. Adı belli sosyal milleti isterse sokağa . İsterse Ankara ya isterse İstanbul a döker.suyunu insandan parasını patrondan alır o da onun ticareti ben kanmam sen de kanma İnternet de tıkladıkça reklam bıktım artık bıktım artık
 • Paylaş
"Bunu beğenmezsem annem ölsün" tarzında yazılar yazanlar ve beğenenler
 • Paylaş
Sıralama yapmadan yazıyorum.
-düğün fotoğrafları
-alkol kullanırken atılan fotoğraflar

-gidilen gün içerisinde gidilen tuvalette bile check-in yapmak
-birbirine trip atan iki sevgili karikatürü
-her gün sanki diğer insanların çok umrundaymış gibi siyasi tespitler yapmak
-mesaj at konuşalım
-ders çalışan hatunların fotoğrafları
-sevgilisinden yeni ayrılan kadınların/erkeklerin gittikleri mekanlardaki hem chekc-inleri hemde salak yazıları
-tuvalet ihtiyaçlarını yaparken bile sosyal medyada bunu duyuran arkadaş modeli
-sürekli kedi/köpek fotoğrafı atan hatun modeli
- yukarıdakinin bir üst versiyonu olan sevgilisinden yeni ayrılan ve onda bulamadığı aşkı kedilerde arayan hatun modeli
-eski sevgilisine laf çarpan kadın/erkek modeli
 • Paylaş
Nejat İşler'in sözlerini görmekten bıktım :)
 • Paylaş
Sosyal medya hesaplarımı kapatalı çok oldu ; ama ayak fotoğrafları görmekten bıkmıştım .

Leğen gibi ayaklar. .
 • Paylaş
Bugün bu konuyu düşündün. Şu Zümrüt Apartmanı konusu aslında. Normalde kimsenin kitapçıya gidip satın almayacağı bir kitabın sayfasını milyonlarca kişi okumuş oldu. Yazara prim yaptırmak böyle bir şey olsa gerek. Bu tip ifşa konuları ne yazık ki istediğimizin aksi yönünde zarar veriyor. Bir miktar oto kontrol olmalı.
 • Paylaş
Beğen Konuşalım.
Beğen Yüzde Kaç Sevdiğimi Söyliyim...
Karşılıklı Durum Beğenelim.
Beğeni Kasma Hilesi zarttırıvırılik.com/
Facebook Hackleme sİtesi
Whatsapp ?

ve bunun gibi birçok şeyden nefret ettim illallah geldi...
 • Paylaş
1

Ozan Aslan, Aslında teknolojiyi de interneti de bir simya olarak değerlendirirsek, zamanı en iyi şekilde değerlendirmek yerine içinde bulunduğumuz boşluğun suyunu çıkardık diyebiliriz.

 1. Her Allah'ın günü dinî mesaj yollanması,
 2. Her Allah'ın Cuma'sı Cuma kutlamaları.
( İsterseniz beğenmeyin benim lafım işin suyunu çıkaranlar hakkında)
( Bir ara dini duygularla kız çocuklara Ecrin ismi koyma furyası başlamıştı. Diyanet İşleri Başkanlığı bunun anlamının 'ücret' olduğunu açıkladı, acayip bir sürüklenme etkisi oluyor din konularında)

3. Mağdur insanlar hakkında duygu sömürücü biçimde yardım çağrısı yapanlar.
( Kapısına makbuzla gitsek belki elini cebine atmayacak)
( Bu işler için ciddi ve sıkı çalışan organizasyonlar kurukmasından yanayım)
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1309 Görüntülenme26 Takipçi22 Yanıt