Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sosyal medya ortamlarına altyapısal düzenleme ne anlama geliyor?

Anlık ziyaretçi trafiğinin oluşturduğu yoğunluğun
- sitede yavaşlama yapmasını engellemek ve bunu ziyaretçiye hissettirmemek.
Bu madalyonun iki yüzü var.
- yazılım
- ve donanım
Ziyaretcinize en karışık fikri, hizmeti en basit şekilde sunmak için doğal olarak kompleks bir programlama işine girişmeniz gerekmekte bu programladığınız yani aslında kodladığınız projenizin daha sonraki güncellemelerinize uyumlu şekilde yapılandırmalı ve olası sorunları çözmek için ani müdehalelere de hazır olacak şekilde yapmalısınız. Ve popüler olan tüm sistemler sürekli olarak hiç aklınızda hayalinizde olmayan sorunlar üretiğinide düşünürseniz bu döngüyü devam ettirebilecek bir ekibinizin, heyecanınızın ve sabrınızın olması gerekmekte.

Donanımsal olarak en kısa sürede ki bu süre şu an saniyenin altında bir sürece tekabul ediyor. En kısa sürede en fazla kişiyi en hızlı şekilde içeriğinize ulaşmasını sağlayacak donanımı elinizde bulundurmalı ya da kiralamalısınız. Kusursuz başarıya en yakın bir ihtimal için bu donanımı tamamen kendiniz yapılandırmalı ve müdehale edebileceğiniz bir şekilde elinizin altında bulundurmalısınız. Donanım diye yazıyorum ama burada da ağ bilgisi internet bilgisi donanım bilgisi serverlar falanlar filanlar onlarca yüzlerce teknik bilgiden söz ediyorum.

İşte bu iki maddenin sürekli olarak birbiriyle doğrudan alakalı olması gerekmekte. Bazen sosyal medya sitenizdeki tek küçük bir değişiklik için donanımsal bir parçanın güncellenmesi daha yüksek bir internet erişimi bunlarla uyumlu ynei kodların sisteme entegresi bunun test edilmesi bu esnada oluşan sorunların giderilmesi ve sonuca ulaşılması gibi durumlar sözkonusu olabiliyor.

Altyapısal düzenleme aşağı yukarı işte böyle bir şey.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

261 Görüntülenme4 Takipçi1 Yanıt