Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sosyal medya uygulamalarının çoğu neden mavi tonlarında logo ve renklendirmeye sahiptir?

Tespit ettiğiniz gibi, sosyal medya logolarında bariz bir mavi ve tonlarının üstünlüğü görülmektedir. Facebook, Twitter, Tumblr, Vkontakte, WordPress, Linkedin, Foursquare, Myspace, Digg, Flickr, Livejournal, Friendfeed, Qaiku, Meemi, Sina Weibo...
Mavi renk güvenilirliği, sağlamlığı ve gücü temsil eder. Aynı zamanda denizin ve gökyüzünün rengidir ve sonsuzluğu temsil eder. Yani sosyal medya üyelerine bizimle güvendesiniz, bilgileriniz bizimle güvende imajı verir. Bütün bunların yanında Mark Zuckerberg' in renk körü olması ve kırmızı ile yeşili görememesi nedeniyle logonun mavi olmasını istediği de söylentiler arasındadır...
  • Paylaş
Mavi ve mavinin tonları insan gözünü yormayan ve ruh sıkıntısı denilen olayı yaşatmayan renkler olduğunu okumuştum bi ara :) büyük ihtimalle ondan :)
  • Paylaş
Bu insanın oğlunun ortak özelliklerinden birinden kaynaklı, her sanat döneminde sanatçıların tamami birbirinden esinlenilerek gelişir, sanatin icrasını ilk bulan ve haliyle beğenilen bir üründen sonra diğer sanatçılarda bunlardan etkilenir hali hazırda beğenilmiş bir ürün de ordan başlanır ayrıca haşinalikda vardir, radikal olan her zaman zordur, ilk yapan radikal eğer beğenilirse diğer sanatcılar onu takip eder, kısaca radikal olan tehlikelidir ilk yaptığın için tüm emeklerin boşa gidebilir ama zaten olan bişeyin üstünden gidersen emeklerin boşa gitmez zaten alışkanlık bir durumdur, sosyal medya da "sosyal medya" kavramını facebook yarattığı için ve ilk tasarımcısının tercih ettiği renklerden dolayı mavi ve tonlarında oluyor :)
  • Paylaş
Her rengin bir anlamı vardır. İnsanları dolaylı yoldan etkilerler. Dikkat ediniz hızlı atıştırma yamacağın fastfood firmalarında genellikle aynı renkler kullanılır. Kırmızı ve turuncu renkleri İnsanlar hemen yesin ve gitsin imajı verilir. Oturaklıca yemek yiyip oturmak gereken yerlerdede hafif loş ışık beyaz tonlarında kullanırlar. Sosyal alemdede aynı şekilde. Bu renk tonlamalarına dikkat etmeyen iş sahipleri genellikle fazla icraat gösteremezler.
  • Paylaş
Haziran 2014

Gizli Kullanıcı

Yapılan kazı çalışmaları sonucu MÖ2500 yıllarında 4. Hanedanlık döneminden mısır firavunu Kefren'in mavi renklerin tonlarıyla çeşitli ritüeller yaptığı görülmüştür. Bu mavi renkleri mesyrash çiçeği ve fhansa ağacı'ndan elde ederek kurbanlarını boyamıştır. Bu ritüllerde şeytana çeşitli adaklar verirken zenginliğini ve ömrünü arttırmasını istemiştir. Çağımızda ise bu sebeple çeşitli gizli örgütlere bağlı büyük web sitesi sahipleri online ortamda subliminal mesajlar vermektedir. Her account onlar için bir adaktır.
  • Paylaş
1

Mehmet Öğmen, O zaman inploid.com'da gizli bir örgüte mi bağlı oluyor?