Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sosyal Medya Uzmanlığı nedir? Alanları nelerdir?

Yani bir firma sosyal medya uzmanı aldığında WebMaster, SEO uzmanı, Sosyal Medya Sorumlusu(Twitter, İnstagram vs.) olarak ayrı ayrı mı değerlendirir yoksa hepsi bu ünvanın sahip olduğu yeterlilikler midir?Düzenle
Sosyal medya takibi bir web tasarımcısının işi değildir bence. Sosyal medya uzmanlığı SEO ve SEM konularına da hakim kişiler tarafından ayrıca yürütülmelidir. Aynı kişi hem web tasarımcım olsun hem de SEO-SEM-Sosyal medya uzmanım olsun diyorsanız bu da mümkün tabii ama web tasarım işleriniz hafifse, yeni projeler üzerinde çalışmasını beklemiyorsanız. Yine de tasarımcının enerjisini, bilgisini yanlış yerde kullanmış olursunuz diye düşünürüm. Sosyal medya uzmanlığı bence son derece uyanık ve aktif olmayı gerektiren bir iş her an firmanızın itibarını yukarıda tutacak paylaşımlar, yaratıcı oyunlar, içerikler üzerinde çalışacak, eğer bir ajans ile çalışmıyorsanız reklamları da yönetecek, blog içerikleri üretip, yönetebilecek bir kişi olmalı. Hangi sosyal medyada bulunması ve nasıl paylaşımlar yapması gerektiğini iyi bilecek, yeni çıkan ve hızla kabul gören mecralara aynı hızla girerek rakipleri geride bırakabilecek kıvraklıkta olmalı.
  • Paylaş
Sosyal medya yönetimi ve reklamcığını içerir. SEM / SMM Bilmek gerekir. Ayrıca çoğu firma ekstra tasarım, reklam yönetimi bilen kişi arıyor.
  • Paylaş
Hepsine hakim olmalıdır.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

136 Görüntülenme4 Takipçi3 Yanıt