Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sosyal medya ve SEO konusunda araştırmalar yapıyorum, ilgiliyim. Adwords sertifikası alıyorum ve bu alanda çalışmak istiyorum. Nasıl bir yol izlemem gerekir?

İlgi alakam, adwords sertifikam mevcut ancak daha önce bir hesap yönetimi yapmadım ve ajans tecrübem yok bu yüzden direk hesap yöneticisi ilanlarına başvuramuyorum. Sektörde çalışıp kendimi yetiştirmek istiyorum, nasıl bir yol izlemem gerekirDüzenle
Konu ile ilgili blog, forum, etkinlikleri sürekli takip etmek işin içine girmeni sağlar ama bu konularda yapılacak en güzel araştırma gerçek çalışmalar yapmak oluyor.

SEO için :
Bir kaç anahtar kelime belirlemek ve bir blog/site yi o kelimelerde arama motorlarında üst sıralara çıkaracak yöntemleri ( Site içi, site dışı, AdWords... Vb ) uygulamak olur. SEO çalışmaları öncesi sıralamayı ve tarihi not alıp. Bir günlük tutar gibi yaptığın çalışmaları not ederek ölçümlemeler yapabilirsin.

Sosyal Medya için :
Popüler ağlarda bir sosyal medya sayfası açıp yaptığın sosyal medya çalışmalarını ölçümleyebilirsin. Bu sayede nasıl çalışmalar yapıp ne kadar çok etkileşime ulaştığını anlarsın.

Tüm bunları yaparken içerik üretebileceğin ya da hakim olduğun bir konu seçersen ve o konudaki rakiplerin davranışlarını incelersen daha güzel bir çalışma sezonu geçirmiş olursun. Böylece referans gösterebileceğin bir iş de yapmış olursun.

  • Paylaş
Bir web sitesi alan adı al örnek blog aç yazılar paylaş meta tagları google kayıt derken seo işlemleri falan öğrenirsin
  • Paylaş
Sosyal medya çaışmaya başlamadan önce, içerik kalitesini yükseltmen gerekiyor. Çok okumak, yazmak ve izlemek gerekiyor bence bunun için de.
  • Paylaş
Öncelikle, bu sektör sürekli gelişen, yeniliklere gebe bir sektör. Bu nedenle, sektörün nabzını yakından takip etmeye özen göster. Bununla beraber, sana gerçekten bir şeyler katabilecek, seni sadece ayak işlerinde yormayacak bir ajansa girerek staj yapabilirsin.

İşi mutfağında öğrenmek, her zaman avantajlıdır.
  • Paylaş
Sosyal medya ve seo konularında elinde referans verebileceğin firmalar var mı? İlk olarak bu alanda girmeyi deneyebilirsin. Sosyal Medya - Seo alanında işe girdikten sonra ajans içinde adwords yönetimi kim yapıyorsa onunla iletişime geçip 1 hesabın yönetimini üstlenebilirsin.

Böylelikle hem adwords hesap yönetimi konusunda tecrüben olmuş olur hem de varsa hataların sana söylenebilir. Benim aklıma başka bir öneri gelmedi. Faydası olur umarım.
  • Paylaş
Küçük işletmelerle iş yap ajanslara bulaşma derim. Kendi başarı hikayeni yarat
  • Paylaş
Sosyal medya ajansları tabiki.
  • Paylaş
Selamünaleyküm. Sosyal medya ve SEO alanında çalışan firmaları araştır. Staj imkanlarını kovala derim. Bol şans :)
  • Paylaş
Bol bol pratik yapmak lazım. Bunun başında da kendi blog sayfana sahip olup, burada deneme yanılma yöntemleri ile öğrenmek geliyor. Mutlaka bunu değerlendirmelisin. Sektörde önemli bir ajansta düşük maaşla bile olsa çalışmaya başlamak önemli. Gerçek müşteriler ile gerçek tecrübeler edinme imkanı verir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

283 Görüntülenme12 Takipçi9 Yanıt