Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sosyal medyada günlük ne kadarlık zaman geçiriyorsunuz?

Sosyal Medya'da zaman geçirmek iki şekilde ele alınabilir.
  • Siteler üzerinden
  • Mobil Uygulamalar üzerinden
Düşündüğünüz -de fousquare gibi uygulamalar kişilerin bir mekanı ziyaret ettiğinde yerini imlediği sosyal mecralar. Twitter ise kişinin o an ne yaptığını girdiği, gündemde ki güncel konu hakkında düşüncesini bildirdiği bir platform, mesela facebook hepsinin ötesinde ilgi isteyen bir bebek gibi.

Zamanımızı en çok çalan bir sosyal mecra, özellikle de bir facebook sayfanız var ise çok uzun zamanlarınızı çalabiliyor. Günlük kullanım süremi epey düşürdüm, vaktimi maillerime bakmakla ve inploid'teki sorulara aldığım yanıtlara ve yanıt verdiğim sorulara yapılan yanıtlara bakarak geçiriyorum.

Facebook ise düşüncelerimi o anda oraya girdiğim online bir not defteri halini aldı. Bu soruyu bir ay kadar önce sormuş olsaydınız yanıtım neredeyse tüm günüm olurdu, ama şuan sadece arada notebook başına geçip, bildirim ve maillerimi kontrol ediyorum. Biraz sohbet ediyor ve kitabımın başına, reel aktivitelerimin içersine geri dönüyorum.
  • Paylaş
İşim gereği PC başında olmama rağmen sosyal medya iş zamanlarıma yansımıyor. İşe giderken ve eve dönüşlerde otobüs ve trende telefondan mesaj ve bildirim kontrollerim, bir de akşam eve geldiğimde yatmadan önce inploid ve e-posta kontrollerim gibi rutnleşmiiş sosyal medya zamanlarım var, hepsinin toplamı günde en fazla 1-1,5 saat .
  • Paylaş
Oldukça fazla. Pc başında olmadığım zaman telefondan devam ettiğimi de düşünürsek. Neredeyse günün her saniyesini sosyal medyayla geçiriyorum.
  • Paylaş
Fazlasıyla fakat kullanım amaçı çok önemli :)
  • Paylaş
İslerimden arta kalan vaktin ortalama 1/3 unun 1/2 sini :) yani 1/6 oluyor sanirim :) Sonunda ilkokulda ogrendigim kesirli ifadeyi kullanabildim, hayatim boyunca hic kullanamayagimi zannediyordum :)
  • Paylaş
Genelde dizi izliyorum ben sosyal medya olarak sadece bu siteyi kullanıyorum. Yan sekmede acılı duruyo bldirim geldikce bakıyorum
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

800 Görüntülenme8 Takipçi6 Yanıt

Konu Başlıkları