Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sosyal medyayı en iyi kullanan kurumlar hangileridir?

Türkiye'de öne çıkan markalar; Türk Hava Yolları, Turkcell, Ülker, Mavi Jeans, Avea, Garanti, Akbank gibi yerel büyük şirketlerin yanı sıra, Nike, Starbucks, Microsoft, P&G gibi uluslararası markaların yurt dışındaki faaliyetlerinin de yerelleşerek başarıyla uygulandığı görülüyor.

  • Nike, Nike Football kampanyasıyla sosyal medyada 700bin kişiden davetine karşılık alarak "Çizginin Bu Tarafına Geç" sloganıyla ilk sırada yer aldı.
  • İkinci sırada, TTNet bulunuyor. Türkiye'nin Facebook ve Twitter üzerinden kullanıcılarına teknik destek veren bir kaç şirketinden biri olan TTNet, toplamda 500 binden fazla kullanıcısıyla ilişki kurmayı başardı.
  • Küresel marka olarak kabul gören Türk Hava Yolları (THY) sosyal medyanın da en aktif markalarından biri olarak 3. sırada yer aldı. Facebook ve Twitter'da Türkçe ve İngilizce, iki dilde sıkı bir sosyal medya faaliyeti yürüten THY'nin 100 binin üzerinde Facebook'ta ''hayranı'' ve 50 binin üzerinde Twitter'da takipçisi bulunuyor. Markanın Facebook profili üzerinden Turkish Airlines Euroleague, Barcelona ve Manchester United sponsorluklarıya ilgili bilgiler, güncel gelişmeler ve kampanyalar takip edilebiliyor.

10 kişilik jüri tarafından seçilen diğer şirketler ise sırasıyla şöyle olmuş: Oxxo, Avon Türkiye, Eti, Microsoft Türkiye, Akbank, Doğuş Oto, Favori Jewellery, Rocco/ Fritolay, Kızlar Arasında/Orkid, LG Türkiye, Limango, Onur Air, P&G Prima Dünyası, Samsung Türkiye, Pegasus Havayolları.

  • Paylaş
Avea ve Garantiyi başarılı buluyorum. Probleminizi Twitter üzerinden ilettiğinizde çağrı merkezi aramanıza ihtiyaç kalmıyor. Onlar sizi arıyor.
  • Paylaş
Cumhurbaşkanlığı, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

944 Görüntülenme8 Takipçi3 Yanıt