Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sosyal sorumluluk web projem var hayata geçiremiyorum. Yardım eder misiniz?

Merhaba, engellendik.biz alan adını aldım amacım. Bir site kurmak ve bu site üzerinden engellenen kişilere yardımcı olmak. Örnek, tekerlekli sandalye ile bir bankaya gittiniz ama banka kaldırımda olduğu için içeri sandalyeniz ile giremediniz. O an oranı resmini çekip siteye atacaksınız sitedeki sorumlu kişi o resmi ve olay yerini anlatan yazıyı sitede yayınlayacak ardından o bankanın halkla ilişkiler departmanına gönderecek ve durumun çözülmesini talep edecek. Düzenle
Konuyla ilgileniyorum. Detayları konuşabilmek için sizi takip ettim. Siz de beni takip ederseniz mesaj kısıtlaması kalkacak. Mesaj aracılığı ile size yardımcı olup olamayacağımı anlamak üzere konuşmuş oluruz.
  • Paylaş
Sanırım proje rafa kaldırılmış. Şu an alan adları alınabilir durumda görünüyor. Fikir güzel ve açıkçası çok hoşuma gitti. Bazı kişilerin bu konuda duyarlı olabilmesi için, rencide edilmeleri gerektiğini düşünüyorum. Bu projeyi notlarım arasına aldım ve ciddi olarak ilgilenmeyi düşünüyorum. Vermiş olduğun fikir için teşekkürler.
  • Paylaş
2

Mehmet KAYA, Merhaba, proje ile ilgileniyor olmanız beni çok mutlu eder. Ben projeyi elimde olmayan nedenlerden dolayı devam ettiremedim. Eğer siz hayata geçirebilirseniz kendim yapmış kadar mutlu olur ve elimden gelen desteği gösteririm.
Sevgiler saygılar

Birkan Aydin, Projeyi hayata geçirebilirsek, mutlaka sürecin içerisinde olursunuz. Güzel fikir için tekrar teşekkürler.

Bu konudaki destek sadece yazılım tasarım konusunda olacaktır. Hosting alan adı gibi konuları kendi imkanlarımla çözüyorum
  • Paylaş
Ayrıntısını paylaşır mısın
  • Paylaş
1

Mehmet KAYA, Merhaba

Diyelim ki siz görme engelli bir vatandaşsınız size özel yolda yürüyorsunuz deyneğiniz bir anda birşeye çarptı. Yolunuzun üzerine araç park edilmiş. Bu siteden haberdar bir vatandaş yada siz bildiğiniz için birisinden yardım istediniz olay yerinin fotoğraflarını çektirdiniz. Yada sadece olaya tanık olan bir vatandaş çekti. Sonra siteye koydu ve açıklama yazdı. Sitedeki ilgili yönetici yazıyı inceledi ve olay nerede yaşanıyor ise ilgili yerin belediyesine yazıyı bir üst yazı ile uygun bir dille mail attı ve o görme engelli yoluna park yapılmaması konusunda gerekli önlemleri almalarını istedi. Yazı ve resim sitenin ana sayfasında çözüm bekliyor olarak duracak. Eğer ilgili birim sorunun çözümü ile ilgili bir cevap döndüyse ilgili yazının üstüne çözüldü yazılacak. Bunun için birde mobil uygulama yapılabilirse çok güzel olur.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

189 Görüntülenme6 Takipçi4 Yanıt