Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sosyoloji bölümünün iş olanakları nedir?

Sosyoloji Bölümü mezunları hem kamu hem de özel sektörde geniş bir iş yelpazesi içinde iş bulabilmektedir. Kamu kuruluşları olarak devlet bankaları, Başbakanlık Aile Araştırma Teşkilatı, Devlet İstatistik Enstitüsü, ayrıca Adalet Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Turizm Bakanlığı’na uzman, proje yöneticisi ve sosyolog olarak görev yapmaktadır. Buna ilaveten Milli Eğitim Bakanlığı’nda öğretmen olarak görev yapabilirler.
  • Paylaş
Sosyoloji bölümü daha çok kişisel gelişimle tamamlanan bir bölümdür. Yani iş olanakları sabit değildir. Birçok alanda çalışabilirsiniz.
  • Paylaş
Okuması zevkli bir bölüm olacağını tahmin ediyorum.Bana göre psikoloji ve felsefeyi de bu bölümün içinde bulabilirsin. İş olanakları hakkında bir şey söyleyemiyorum ancak burası Türkiye akşamdan sabaha çok şey değişir. Onun için dostum gönlünde varsa önceliğin iş olanakları olmasın. Boş ver , para sana mutluluk getirmez.Sevdiğin işi yapmak için uğraş , gönlünde varsa vazgeçme dostum.
  • Paylaş
Valla ben bunca yıldır iş ilanlarına bakıyorum kendi ihtiyacım da olduğundan daha hiç sosyolog veya filozof aranıyor diye bir ilan duymadım. Boş işler...gençler sakın tercih etmesin
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

949 Görüntülenme10 Takipçi4 Yanıt