Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sosyoloji okuyup da psikoloji bölümü çift ana dal yapmak mümkün müdür? Mümkünse hangi üniversitede olmaktadır?

Eğer iki bölüm bulunduğunuz üniversitede varsa ve de eğer bu iki dal arasında ÇAP programı yapılmamışsa, diğer örneklerden emsal gösterin ve bölüm başkanınıza yetmedi dekana bir dilekçe verin. Bu süreç en erken bir seneyi bulur. Ama zaten sistem gereği 4 senede iki bölümü bitirme şansınız olamaz. Ancak kazandığınız bölümün yanı sıra diğerini Açık Öğretimden de okuma şansınız var.
  • Paylaş
Ege üniversitesinde bildiğim kadarıyla yapılıyor. İkisi de Edebiyat Fakültesinde olduğu için sorun yaşamazsın. Tabi ortalaman yüksek olmalı.
  • Paylaş
Evet çift anadal yapmak mümkündür ancak belli koşulları var ama üniversiteye bölüme göre farklılık gösterebilir. Benim sosyolojiyi kazandığım sene yani 2005 yılında psikoloji puanı daha yüksek olduğu için psikolojiyi kazandığın zaman yanında sosyoloji okuyabiliyordun. Sosyolojiyi kazandığın zaman psikolojiyi de okuyamıyordum. Ama günümüzde farklı sanırım farklı koşullar var. Detayları aşağıdaki linkten kontrol edebilirsin istersen.zaten sosyoloji ve psikoloji arasında çok fazla ders farkı yok bir çok dersi ortak. Sadece bu sana farklı perspektifler sağlar ve çift diploman olmasını sağlar! .

parlakbirgelecek.com/tr/faydali-bilgile... .
  • Paylaş
Abant İzzet Baysal Üniversitesi iki bölüm için uygun okullardan.
  • Paylaş
1

Fazilet Çetiner, başka hangi okullarda var cevaplarsanız çok sevinirim

Ege Üniversitesi Fen Fakültesine göre konuşacağım, notların iyiyse ve çift anadal istedigin bolum un cift anadal için kontenjanı varsa olur. Yani değisen bir sey olarak biliyorum. Kendi bölümün öğrenci isleri yada temsilcisine sorarsan daha net bilgi alırsın.
  • Paylaş
Mümkün oldugunu biliyorum ama hangi üniversitelerde oldugu konusunda bir fikrim yok.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR