Bilmek istediğin her şeye ulaş

Soundcloud neden yasaklandı?

Yasaklanmasının nedenini 'soundcloud' sitesine bazı ses dosyalarının eklenmiş olmasını gösteriyorlar. Recep Tayyip Erdoğan ve ailesine ait olduğu iddia edilen seslerin.
  • Paylaş
12

Şaman, Kötü bir şey mi söylüyorlarmış ki?

Hilal Korkmaz, büyük ihtimal, bence:) yoksa niye engellesinler, devlet sırrıdır belkide:) shiftdelete.net/guncelleme-soundclouda-e...

Şaman, Bunları ben de gördüm de şu meşhur konuşmalar nasıl bulunuyormuş?

Hakan Köse, Youtube'da var o konuşmalar şu an. Internette bir şeyi yasaklamak cidden çok anlamsız, çünkü sadece internette değil, bir şeyi yasaklamak o şeyin daha da bilinir olmasına yardım ediyor. Herkes neden yasaklandığını merak ediyor ve böylece daha fazla insana ulaşıyor. Çünkü, soundcloud kapatılabilir ama youtube'a düşer, o kapanır başka bir yerde bulunur. Hiç bir şey olmazsa insanlar mail ile paylaşırlar. Yani yasaklamak hem anlamsız hem mantıksız.

Şaman, Çok haklısın Hakan kardeşim, yasaklamasalardı konuşmalardan haberim olmayacaktı ama adamı görmek, sesini duymak hele hele o Arapça vurgusuyla Kasımpaşa aksanını duymaktan o kadar gına geldi ki, ne soundcloud'da ne de youtube'da açıp dinledim. Biz kimin ne olduğunu gayet iyi biliyoruz zaten, evinde tutulan %50 dinlemeli onları ama dinleseler de zaten inanmayacakları için yasak tamamen anlamsız. Bizler zaten açıp dinleyebiliyoruz, kabloyu makasla kesmedikleri sürece de dinleyebileceğiz. Keserse de çoğumuz batarız kutuya koyacak para üretemeyiz...

Şaman, bak seeen Kibritçi bulmuş bizim için :) merak etme biz de her yere girebiliyoruz, yasak ama biz de becerikliyiz :)

Goul Chakir Katsapoulos, Saf saf cevap buldum :)

Şaman, Olur mu öyle şey, ben resmen kötüyüm :)

Goul Chakir Katsapoulos, Ogreniyorum buradan iyi oluyor ;)

Şaman, Kimin kötü olduğunu mu? ;)

Goul Chakir Katsapoulos, Yok, sayin basbakan yetersiz ingilizce konustugu icin soundcloudu yasakladigini. Yok yahu oyle degildi van minüt :/

Soundcloud başlangıç. Adamlar bundan sonra canlarının istediği siteyi mahkeme kararı olmaksızın kapatacaklar. Yarın öbür gün inploid'de RTE ile ilgili bir şey yüklenirse sorgu sual olmadan kapanır.

Ne de olsa burası cemaat ülkesi. Bir de tekno girişimcilikten bahsediyorlar ya katılarak neticemle beraber gülüyorum.
  • Paylaş
İnternet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesi ve bu yayınlar yoluyla işlenen suçlarla mücadele edilmesi hakkında ki kanun da değişiklik yapılmasıyla dizimag - vimeo gibi siteler kapatıldı ve sıra soundcloud isimli herkesin ses oluşturup paylaşabildiği bir platforma geldi kapatılma sebebi ise siyasilere ve toplumun yakından tanıdığı kişilere ait olduğu iddia edilen ses dosyalarının yayınlanmasıdır.
  • Paylaş
Kurulan hanedanlığın ve öztebasinin istem dışı bilgi, belge, ses ve görüntü v.s. paylaşımını despot bir eda ile engelleme gayretinin başlangıcıdır daha bu. Bu gün o, yarın başka siteler. Devamı gelecektir.
  • Paylaş
Çünkü geldikleri zihniyet yasak üzerine... Normal geliyor onlar için herhangi bir şeyi yasaklamak çünkü başka bildikleri bişi yok, ha tabi bir de ayıp şeyler varmış o ses kayıtlarında, çocuk gelişimine engel :)
  • Paylaş
Bu daha başlangıç ne yazıkki
  • Paylaş
Onlar yapmışsa, nedeni yine onların yaptıklarıdır... .
  • Paylaş
Müzik dinlemek bizim kültürümüzde yok diye olabilir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1231 Görüntülenme13 Takipçi8 Yanıt