Bilmek istediğin her şeye ulaş

Soyut maket yaparken nasıl malzemeler kullanılabilir? Ben maketimde çöl yapacağım, ama nasıl bir malzeme kulllanacağım karar veremiyorum. Bana yardımcı olur musunuz?

Soyut maketlerde kanımca daha çok tek düze maket kartonu ve tek renk kullanılmaktadır. Tek renk ve tek madde genel soyut maket yaklaşımıdır. Tabi farklı akımlar var. Çölü izohipsini katlar halinde kartonlar kullanarak yansıtabilirsiniz.
  • Paylaş
Dış cephe montolama kopuklerine yapistirilan kum kullanilabilir. Kolay yoldan elde etmek icin ısı yalıtımı uygulamacilarindan tamir harcı olarak isteyebilirsiniz. Kolay Gelsin...idadogakampi.com surekli yasam yerim ida doga ve sanat kampı.
  • Paylaş
1. Biraz zahmetlidir ama kil hamuru kullanılabilir. Dikkat edilmesi gereken şey sürekli nemli tutulması.
2. XPS diye adlandırılan genelde mavi renkli olan sert ısı yalıtım köpüklerini kullanılabilir. Kalın bir mukavvaya tutkal ile (uhu kullanıldığında malzemeyi eritir) yapıştırdıktan sonra zımpara ile törpüleyerek çöl gibi geometrik olmayan amorf yüzeyler elde edilebilir.
  • Paylaş
Alçı olabilir yapa pecete ile peligomu karıstırılcada farklı bi malzeme olabılır en olmadı talaş yada çöl için düşünürsek çöl aslında birbirinin aynı birden fazla zerreciğin toplanmasından olusur öyle bı malzeme düşün derim
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

584 Görüntülenme7 Takipçi4 Yanıt

Konu Başlıkları