Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sözel bölümden sayısal bölüme geçmek mantıklı mı?

Selamlar. Sözel bölümünde liseyi bitirdim şimdi dershaneye başladım sayısal bölümünde fakat sayısalım çok zayıf çok düşük matematik kitaplarını vb. çözüyorum mf'den bir bölüm hedefim var bu yüzden sizce yetişmem çokmu zor? Dersi çok fazla dinliyorum fakat temel olmadığını için anlayamıyorum. (lise bitti ve fen - mat - geo bunların hiç birini görmedim ama girmek istediğim bölümlerin hepsi mf 4 'bölüme geçmek' derken sınav olarak kastettim)Düzenle
Yaptığın çok cesaret ve azim isteyen bir konu. Yapabilir miyim ? Konusuna gelince de bu tamamen seninle alakalı, ne istediğin de önemli sonuçta. Eğer istediğin bölüm konusunda net olarak kararlıysan geç ve çok çalış; fakat kararlı değilim ikilemdeyim diyorsan sene kaybına uğrayabilirsin diye düşünüyorum. İş sende bitiyor kesin kararını ver ona göre planını yap ve hiç zaman kaybetmeden başla ! Zaten sonra gerisi gelecektir.
 • Paylaş
1

Erdem Güvercin, hiç matematik çözemeyen birisi nasıl sayısal yapabilir ezberciler sözelde çok iyiler ama sayılsalda -1 düzeydeler sayaısal ezberlicilikle tam zıt bir bölümdür

Sana önerim hayaline koş! Bu sene temel yaparsın, olmadı mı ? Seneye temeline temel katıp ve inanırsan kazanabilirsin. Bu gibi durumlarda temel olmalı sayısal bunu gerektirir. İyi çalışmalar dilerim.
 • Paylaş
2

Erdem Güvercin, 4 yılda okul bu temeli veremiyo 1 yılda nasıl temel oluşur kandırmayın çocukları

Enis Köroğlu, Güldürme beni kazanan arkadaşlarım oldu onlar yapabildiyse o neden yapamasın aynı zekalara sahibiz sonuçta.

Yeteneğinize bağlı, sayısalın seçeneği tabi ki daha fazla mesleki olarakta ama sayısal veya sözel tercihi sizin başarı, beceri ilgi ve yeteneğinize bağlı
 • Paylaş
1

Erdem Güvercin, sözelci demek ezberci demek
sayısalcı demek düşünüp çözüm arayan
hangisi sana uyuyosa onu seç

Senin istemen çok önemli burada temelini atacak kitaplarla başlamalısın önce matematik için antremanlarla matematik fizik için 40 seansta fizik kahverengi olanı geometri için ahmet demir kırmızı kaplı bir kitap çalışma kitabı yazıyo biyoloji için fem simetri kitapları ve soru bankası olarakta kolaydan zora giden ve yüksek netler yapmanı kesinlikle sağlayacak olan birey yayınlarının lys soru bankasını tercih edebilirsin kimya için pek birşey diyemesemde boş geçmeden fem simetri diyebilirim ama birey yayınlarının istediğin tüm kaynaklarını alabilirsin geçekten özenle hazırlanmış mükemmel kaynaklardır
 • Paylaş
Seni hayaline kavuşturacak olan bölümde olmalısın diye düşünüyorum. Dolayısıyla önce mesleğini belirle
 • Paylaş
2

Seda Sinek , Seni sözel bölüme iten şey neydi bence önce bunu sorgulamalısın. Kimine göre siyah güzeldir , kimine göre beyaz . Önemli olan şey senin düşüncelerin. socialappbuilder.com/gfba2/a/152696/3 bak burada sayısalcı mısın? sözelci mi ? diye bir anket var belki yol gösterir.

Nil Nil, eğer sayısalda çalışsam da yapamıyorum dediğin tek bir ders bile varsa boşuna geçme ama öyle bir şey yoksa ve fazladan çalışmam gerektiği gerçeğini kabulleniyorum diyorsan geç

Kısır döngü devam eder.
neyi çok istediğinden çok senin kapasitenin neye daha yatkın olduğudur.Bence
Sözel yeşişmiş bir zihinden sayısal zihne geçiş çok yıpratıcı olabilir senin için.
İlerde keşke demeden önce etraflıca düşünmelisin
 • Paylaş
Asıl yeteneğiniz ve bilgi birikiminiz hatta zekanız da sayısalsa neden mantıklı olmasın sonuçta mantık da sayısaldır. Yalnız mantık demişken ne istediğinizi ve neyle karşılaşacağınızı iyi anlamış olmanızı tavsiye ederim.
 • Paylaş
İsteğiniz kesinlikle mantıksız değil. Mantıksız olan şeyler, okuyup üfleyip, kanser hastasının bu yolla iyileşmesini beklemek gibi şeylerdir.

Açıklama bölümünde durumunuzu apaçık ortaya sermişsiniz. Hevesiniz varsa iyi bir sayısalcı olarak yetişirsiniz ama anladığım kadarıyla normalinden biraz daha zamana ihtiyacınız var. Yani bu sene sayısal hedefiniz konusunda başarılı olamazsanız şaşırmayın zira iyi bir sayısalcı olmak için bir yıl daha çalışmanız gerekebilir.
 • Paylaş
Eşit ağırlık öneririm fizikten zorlanırsın
 • Paylaş
Çok mantıksız intihar olur
 • Paylaş
Senin zekanın nasıl işlediğiyle ilgili bir konu. Eğer zihin becerilerinde fizik problemlerini çözebilecek kıvılcımlar varsa üzerine gitmeni tavsiye ederim. Biyolojiyi sözel zekandan ezberlersin, kimyayı da ezber ve biraz matematikle çözebilirsin ama fizik hiç yatkınlığı olmayanı zorlar. Eğer istediğin bölüme fizik çözmeden puanın yetecekse dene derim ben. Tabi kendin için en doğru kararı sen vereceksin.
 • Paylaş
Bilemiyorum açıkçası. Bu senin kararlılığına bağlı. Matematiği hiç sevmedim, angarya gördüm ben bu yüzden direkt yabancı dil okudum, yani senin gibi matematik görmedim. Ama sınav vakti geldiğinde bana faydası olacağını bildiğimden azıcık çabayla Mat1de 40ta 30 net çıkardım. -geometri çözmemiştim. - istersen, azmedersen, kafanı verebilirsen tabii ki yaparsın.
 • Paylaş
Birbirlerine zıt bir bölüm . Kafan hangisine yatkınsa oraya gitmelisin.
 • Paylaş
Sayısal yetenekleri vasat derecede ise hic mantikli değil bence.
 • Paylaş
İş sende bitiyor. İnanmak her şeye deva.
 • Paylaş
Sayısal ve sözel bölümler birbirinden farklı sözel bölümde olduğuna göre buna yeteneğin var fizik dersleri bir sözelci için baş belası fakat geleceği parlak olan neredeyse en iyi bölümlerde sayısalda tercih senin
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1703 Görüntülenme21 Takipçi16 Yanıt

Konu Başlıkları