Bilmek istediğin her şeye ulaş

Spor salonunda zayıflamak için kardiyo ağırlıklı çalışmak gerekir diyor herkes. Spor salonunda kardiyo amaçlı ne tür aletlerle çalışmalı, ne tür çalışmalar yapılmalıdır?

Kardiyo yapan, spor salonlarıyla ilgili insanların önerilerine ihtiyacım var teşekkürlerDüzenle
Ben yaklaşık 1 buçuk sene önce başladım spora. İlk 3 ay sadece cardio yaptım. Programım koşma, yatay bisiklet, dikey bisiklet, eliptik, side bend ve son olarak karın çalışıyordum. Interval olarak tabiki ve gitgide zorlaştırarak. 3 ay sonrasında belli bir kilo vermiş oluyorsunuz ve şekillenmeniz gerekiyor. Ben de bu yüzden cardio yu azaltıp, fitness ı çoğalttım. Bu noktadan sonra geliştirmek istediğiniz bölgelere göre değişir program. Cardio ve fitness hareketlerini beraber yapmak daha da faydalı olur.
  • Paylaş
Benim etrafımda spor salonuna giden şahıslardan edindiğim fikir; aslında sizi yönlendirmesi gereken orada ki spor hocaları olması gerekmez mi? Dizinizde problem vardır bisiklet sürmek olmaz der, bel, boyun probleminiz olabilir. Her alet, her insana iyi gelmeyebilir! Vücut tipinize ve sağlıksal sebeplere dayalı yönlendirmeler hızlı sonuç almanız açısından daha doğru olur sanırım.
  • Paylaş
2

Ece Naz Sonat, Tabii ki, düzgün bir salonsa size en uygun programı yazacaklardır.

Eskiz, Düzgün salonların, çoğalması dileğiyle o zaman:)

Aslında kardiyo antrenmanları pekala evde de yapılabilir , spor salonuna ağırlık çalışması için gitmek daha faydalı olur kanaatindeyim. Ama Ece Naz Hanım ın dediği gibi ikisini bilrlikte yapmak çok daha faydalıdır. Benim size kardiyo çalışması için önereceğim benim de düzenli olarak yaptığım HIIT (High Intense Internal Training) diğer bir deyişle en az zamanda en fazla kalori yakacağımız antrenman çeşididir . Kardiyo kalbin atım sayısı ile ilgili bi durumdur . Dediğim HIIT antrenmalarını youtube te kolaylıkla bulabileceğiniz gibi evinizde de gayet verimli şekilde yapabilirsiniz
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

163 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt