Bilmek istediğin her şeye ulaş

Spor sitelerinde bulunan kadın objeleri sitelere olan ilgiyi gerçekten arttırıyor mu?

Maalesef kadınlar, spora ilgiyi çekmek adına maskot veya bir görsellik açısından kullanılmaktadır. Bu şekilde bir uygulama, kadın objeleri bulunan spor dalları ve sitelere olan ilginin arttırıldığını gösterir. Zira talep olmazsa arz da olmaz. Kanaatimce bu durum, spora gölge düşürmekte ve hoş bir tablo ortaya koymamaktadır. Dileğim, kadınları da yalnızca kendi spor dallarında izlemek ve diğer amaçlara alet edilmesinin önleminin alınmasıdır. Spor yalnızca spor olduğu sürece güzeldir.
  • Paylaş
Bkz. Burcu Esmersoy'un spor programı yapması.
  • Paylaş
Evet arttırıyor çünkü özellikle spor temalı reklamlarda kadınlar kullanılarak seksapalite arttırılıyor ve ülkemizde spora daha çok meraklı olan erkeklerin ilgisini çekiyor.
  • Paylaş
Esasen bayanların ekranda hemcinslerimden daha başarılı olduğu kanaatindeyim. Zira olayın tabiatında konuşma var. İş yorum programına gelince renk değişiyor ama. "İlk doksan dakikada gol olmaması" diyen bayan futbol yorumcusunun ne işi var programda. Görüntü de bir yere kadar. Bayanların yorumlamasını desteklediğim branşlar var mesela voleybol, buz pateni, kayak ilk aklıma gelenler ama kesinlikle futbol değil. Mümkünse sadece skoru söylesinler yeter.
  • Paylaş
1
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

740 Görüntülenme7 Takipçi4 Yanıt