Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sportif ve siyasal fanatizmin ülkemizde ulaştığı boyutlar sizleri de korkutuyor mu?

Tabikide.Fanatizm aşırı tepki vermenin sonucudur,bir şeye aşırı ve haddinden fazla bağlanmaktır .Bunun sonucu olarak insanlar bazen neden ve niye sorusunu bile unutup,bir takım,bir siyasi görüş için kavgalar edebilmektelerken; bunun korkutmadığını söylemek yanlış olur sanırım.

Her derbi sonrası,polislerden oluşan yığını düşünürsek,sporun neden bir tedbir gerektirdiğine mantık veremeyiz.

Yumurta atmalar,saldırılar,suikastlar da bunun siyasi örnekleri.

Bir şeyi savunmak,sevmek,inanmak güzel de, keşke bu kadar abartılmasa..Derbi günü trafik kilitlenmese,polisler etrafı sarmasa,kavgalar,yaralanmalar olmasa..

  • Paylaş
İnsan doğduğu andan itibaren bir siyasal obje.Bu konuda kimsenin şüphesi yok ama benim de herkes gibi bir düşüncem var ve sadece bir oyum var gider onu da kullanırım.Fikrim sorulursa söylerim,dediklerinde  mantık varsa karşı tarafı da dinlerim.Daha fazla yapacağım bir şey olmadığını bildiğim için de fanatikleşmemeye çalışıyorum.

Facebook,twitter ve inploid ten vatan kurtarma çabaları için başka zaman bişeyler söyleriz artık.

Sportif fanatizm hele ki hiç anlamadığım bir konu.Sporun çıkış noktası insanlar eğlensin bazı şeyleri o an için unutsun değil mi? Yoksa ben mi yanılıyorum?.En basitinden milyon eurolar alan futbolcu hata yapınca kendini paralamıyor o kadar üzülmüyorsa bu kadar takıp başkasına saldırmanın anlamı nedir? 
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

321 Görüntülenme4 Takipçi2 Yanıt