Bilmek istediğin her şeye ulaş

St. Petersburg'da Ekim ayında ne yapılır? Hangi lokasyonlar tavsiye edilir?

Öncelikle ekim ayında hava bildiğin soğuk olur onu bilerek hazırlıklı gitmek lazım. 2015 yılı Ağustos başında 1 haftalık St.Petersburg gezimde bazı akşamlar saat 10-11 gibi ciddi soğuk çıkmış ve mont giymek durumunda kalmıştım.İlk olarak kalın bir mont al derim.

Gelelim lokasyonlara, ne tarzda bir gezi planladığın önemli tabi. Kültürel gezi diyorsan yaz mevsimi kadar rahatça sokak sokak tarihi yapıları göremeyeceğin aşikar ama Hermitage Sarayı, Kanlı kilise, Mihaylov Kalesi, St.İsaac kilisesi, Zenit Stadı, Petergoff Sarayı, Petersburg Cami, Aurora Gemisi, Yaz Bahçesi (sıcak mevsimde efsanedir burası) gibi yerlere gidilebilir her mevsimde, sıkıntı olmaz.

Eğlence diyorsan adım başı pub var zaten. Tavsiyeler; Soulkitchen, Coyote Ugly, Barrel, Labirent vs.(nevsk caddesi civarında bunlar oldukça popülerdir)

Restoran olarak gene nevsky caddesi üzerinde oldukça kaliteli dünya restoranları var; aralrından TAKAO’ya muhakkak uğramalı ama.İlk akşamımda gitmiştim ve asla unutamayacağım. Hem hoş bir ortamda yemek yerken hem de poll-dance yapan kızlar eşliğinde oldukça eğlenceli bir akşam geçirirsin ;)

One night stand takılmak için naparım dersen eğer oldukça fazla sayıda Tacikli, Özbekli, Gürcü korsan taksiciler var çevir birini [ nerden bulcam diye düşünme onlar seni yol kenarında buluyor merak etme :) ] direkt seni olay mekanına götürüyorlar. Ortalama fiyatlar 1 saat 3500-4000 ruble arası. Yani 175-200TL.

Hadi kolay gele …
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

180 Görüntülenme3 Takipçi1 Yanıt

Konu Başlıkları