Bilmek istediğin her şeye ulaş

Starbucks kahve fiyatları sizce uygun mu?

Gonca Köse (@GNCKSE) 'ye hizmet fiyatının pahalı olmaması konusunda katılıyorum. Kibritci Kiz (@kibritcikiz) 'a da kahve fiyatının pahalı olduğu konusunda katılıyorum. Starbucks'ın dükkanları bildiğiniz gibi emlağın pahalı olduğu muhitlerde oluyor, orada aldığınız kahvenin yüzdesel olarak büyük bir kısmı kiraya gidiyor. Bol ve Mc Donald's ya da Burger King'in çalıştırdığından daha kaliteli personel çalışıyor. Büyük bir yüzde de oraya gidiyor. Kullandıkları malzemelerde de kaliteden ödün vermiyorlar, porsiyonlar da Türk kahvesiyle kıyaslandığında büyük ayrıca ürünlerin hazırlanma süreleri de nispeten uzun. Dolayısıyla tümünü toplayınca orada içilen kahve bir işçi ailesinin günlük yemek parası fiyatına geliyor. Fiyata etki eden faktörleri toplarsak evet, fiyatları uygun. Amaç sadece kahve içmekse, görmek, görülmek, ambiyansın tadını çıkartmak değilse kahve fiyatları çok da uygun olmuyor. Tabii bu durumda UGG, tayt ve Starbucks bardağıyla, Amerikan dizilerinden fırlamış gibi ortalıkta dolaşan, metroya binen dişi güruhu da çok anlayamıyorum. Kahveyi en pahalıya mal eden onlar oluyor...
  • Paylaş
Starbucks ve diğer markalardaki kahvecilerin fiyatları aşağı yukarı aynı oluyor (benim gittiğim tabi ki... :)). Fiyatların çok pahalı olduğunu düşünmüyorum zaten bir çok kişinin kahve için değil de rahat bir sohbet edebileceği, ders çalışabileceği, kitap okuduğu güzel bir yer. Bunun için ölçüsünde fiyatlara sahip olduğunu düşünüyorum.
  • Paylaş
Bence pahali. Sahsen kafein krizine girmedigim surece Starbuckstan kahve veya herhangi birsey almamaya calisiyorum. Oradan alacaksam da en kucuk boy aliyorum. Maddiyatla ilgisi yok, cok kaliteli ve guzel kahve yapiyor olabilirler, ama oradan en kucuk boy almis oldugum kahveyi yari fiyatina herhangi bir Coffie Shoptan alabilirim. Ayni sekilde Costa da oyle.
  • Paylaş