Bilmek istediğin her şeye ulaş

Statü farkı bir aşkı bitirebilir mi?

İhtimaller ihtimaller. Herhangi bir şey nasıl bir aşkı başlatabilirse herhangi bir şey de bitirebilir. Bu biraz da statülere yüklediğiniz şeylere bağlıdır. Fakat okuduğum bir araştırmadan bahsetmek isterim. Bu araştırma Amerika'daki değişik sosyoekonomik statülerden evlilik yapmış insanlarla ilgili. Bazı çiftler bu fark yüzünden farklı arkadaş gruplarıyla takılıyorlar, çoğu birbirlerinin aileleriyle anlaşamıyor ve çokça görülüyor ki bu çiftler farklı aktivitelere yöneliyor, beraber vakit geçiremiyor. Bir evliliği bu şekilde sürdürmek zor olabilir ama bana kalırsa bu aşkın bitmesi için bir sebep değil. Her türlü devam edilebilir. Aslında bilhassa kültürel anlamda böyle çiftlerin birbirine bir şeyler katacağına inanıyorum. İnsanları statülere ayırmak, herkesin kendi statüsünde birisiyle olmasını beklemek çirkin ve saçma olurdu. . .
  • Paylaş
Mutlu olmak yerine oturun statü farkı, kazandığı maaşı, nereli olduğunu, boyunu posunu falan düşünün. Afferim.
  • Paylaş
Sıfatları duygularınızın önüne koyuyorsanız biter. Zaten bahaneler üretiyorsanız bana göre oda AŞK değildir!
  • Paylaş
İnsanların düşünceleri bunu bitirebilir ama bu yüzden biterse çok saçma olur ve gerçekten üzücüdür bence statü farkı gözlerde saklıdır
  • Paylaş
Aşkı niye bitirsin, aşk zaten kısa sürede kendiliğinden biten bir rahatsızlıktır. Statü farkı aşka bir şey yapmaz hatta aşk sürdüğü sürece ilişkiye de bir şey yapmaz ama aşkın sonlanmasıyla ilişkiyi de bitirebilir. Bu sefer örneği tersten vereyim, diyelim ki kadın CEO adam da plazanın güvenlik görevlisi. Kadın zaten kültürlü bir ailenin kızı, okumuş (hem okulda hem de hobi olarak), eğitimli, bilgili, kültürlü, dünyayı gezmiş, görmüş, birkaç dil biliyor, sohbet edeceği, etmek isteyeceği bir sürü konu var. Adamsa ya köy kökenli ya da şehrin fakir mahallelerinden geliyor, ilesi cahil, kendisi de okumamış, eğitimsiz, kültürsüz, kendi mahallesi ve hayranlık ve nefretle baktığı şehrin zengin bölgesinden başka bir yer de görmemiş. Sohbet edebileceği konular futbol, kadınların hayatı boyunca neredeyse sadece giysilerinin üstünden gördüğü uzuvları ve biraz da cahil siyaseti. Hadi masal bu ya diyelim birbirlerini gördüler, beğendiler, aşık oldular. Siz bu ilişkiye ne kadar süre verirdiniz? . .
  • Paylaş
"Davul bile dengi dengine. "
Çok inanırım bu söze. .
  • Paylaş
Hayaller leyla ile mecnun gerçekler tavuk dönerler karides arası ise olabilir:)
  • Paylaş
Statü farkı eğer insanların tepkilerine göre yaşıyorsanız ilişkiyi bitirir. Fakat kendiniz için yaşıyorsanız ilişkiyi bitirse bile aşkı bitirebilmek için güçlü sayılabilecek bir neden değildir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

248 Görüntülenme11 Takipçi8 Yanıt

Konu Başlıkları