Bilmek istediğin her şeye ulaş

Stresle ilgili düşünceleriniz nedir? Kendinizi disipline etmeniz açısından biraz gerekli ve önemli midir yoksa tamamı ile zarar mıdır?

Stres tepkisi tehlikeli bir durum karşısında savaşmamızı, kaçmamızı veya donup kalmamızı (ölü taklidi yapmak) sağlayan doğal bir mekanizmadır. Bu tepki sayesinde binlerce yıl önce yaşayan atalarımız hayatta kalmıştır ve bu yüzden bu tepki bize de geçmiştir. Tepki hızlı hareket etmeyi gerektirdiğinden stres tepkisi genellemelerle ilerler. Bu sebeple de bugün hayati bir tehdit olamasa bile birçok şeye aynı tepkiyi veririz.
Bir miktar stres zor durumlarla başaçıkmayı kolaylaştırdığından belki başarımıza olumlu etki edebilir. Ancak stres sürekli olur ise iç disiplinimizi düzenlemek bir yana onu bozacaktır. Heyecan duymak ve gerektiğinde bu heyecanı bastırmayı bilip işini yapmak iyidir. Ancak stres başka bir durumdur ve vücudumuzun tüm işleyişini etkilediğinden iç disiplin anlamında olumlu olacağını söylemek zor. Ani olaylara çabuk tepki vermemizi sağlayabilir ancak disiplinli olmamızı sağlamaz. Stresin olamaması hiçbirşeyi takmayacağımız ve hiçbr konuda endişelenmeyeceğimşz anlamına gelmez.
  • Paylaş

Stres ile alakalı bir çok bilgi var, ancak bu soru ile daha yakından alakalı olabilecekler:

inploid.com/t/stres-ogrenilmis-bir-davranis-midir/

inploid.com/t/stresin-ve-psikolojik-sorunlarin-neden-olabilecegi-fiziksel-hastaliklar-nelerdir/

inploid.com/post/nine-ways-successful-people-defeat-stress/

inploid.com/t/sinav-stresini-nasil-asabilirim/


Genel olarak Stres konu başlığındaki soru & paylaşımlar:

inploid.com/n/stres


Bunlar yanıtı bulmanıza yardımcı olabilir umarım.

  • Paylaş
Ormanda yaşasak hasmımız aslan, kaplan olsa stres zaten kişye ayar çekiyor anladığım kadarıyla.Fakat günümüzde rakip insan yani aynı kabiliyet her iki tarafta da var. Farklı silahlar geliştirmek lazım.Örneğin iş hayatı için hatırı sayılır güçlü tanıdıklar olursa stres yapmaya gerek yok kanımca ;)

bunun dışında sağlığımız , sıhhatimiz yerinde olsun e birazda para varsa ne gerek var strese ....
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

625 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt