Bilmek istediğin her şeye ulaş

Stroopwafel yediniz mi? Yediyseniz sevdiniz mi?

Bir arkadaşım stroopwaffle işini Türkiye'de yaygınlaştırmayı düşünüyor da, yorumlarınızı çok önemsiyor.. :)Düzenle
Geçenlerde BİM'de görmüş ve kahvenin yanında iyi gideceğini düşünerek almıştım. Fakat adını bilmiyordum, burada görünce nedir diye arattığımda aldığım şeyin bir Stroopwafel olduğunu gördüm.
Benim aldığım internette gördüklerim kadar dolgulu değildi. Sanırım BİM'de satılan bir ürün olmasından dolayı malzemeden çalmış olabilirler. Fakat kahvenin yanında iyi gideceği düşüncemi doğruladı.

Arkadaşınız muhtemelen bu girişimini İstanbul'da başlatıp sürdürecek. Eğer Eskişehir'de bir şube açmak isterse haber veriniz :)
  • Paylaş
30

Brutal Code, BİM'den aldığımı söylediğime nedense utanmış durumdayım. Güzel bir dükkan açın da beni bu utançtan kurtarın :(

Winterwitch, Bende ilk zamanlar bimden alıyordum ama çok lezzetli olduklarını söyleyemiyeceğim. Birde niyeyse hep bayat gibi geliyordu tadı bana tabi diğer marketlerde satılanlara oranla çok daha ucuz. =)

Brutal Code, Benim aldığım ürünün paketinde Holland Caramel Waffles yazıyor. Muhtemelen sizin tükettiğiniz ile aynı üründür. Bana da çok taze gelmedi. Market market gezen biri değilim ama şimdiye kadar böyle bir ürünü ilk kez BİM'de görmüş olmak beni şaşırtmış ve bayat olmasını göz ardı etmeme yetmişti. Daha tazelerini yemek dileğiyle :)

Winterwitch, hehe evet aynı marka tüm bimlerdeki=). Efenim büyük marketlerde mevcıttır artık taptaze yiyiniz tüketiniz. kilo alınız öyle şeyler =)

Brutal Code, ahahaha. Sizin de bir Stroopwafel girişiminiz olduğundan şüphelenmeye başladım.

Winterwitch, valla aslında butik pastane fikrim vardı bir ara =). Siz şimdi böyle diyince hemen not alıyorum. kendime not butik pastanede stroopwafel sat :P

Brutal Code, Bu task'i tamamladığınızda buraya geri gelip tamamlandı olarak işaretlemeyi unutmayın, unutmayın ki ben o pastaneye gelip taze Stroopwafel'lar yiyebileyim. :)

Winterwitch, ooooo daha açmadan ilk satışımı yaptım bile, efenim ev yapımı donut, waffle, churro ve baklavamız mevcut onlardanda alın(ilk ayın kirası çıktıııı) :)

Brutal Code, ev yapımı donut, waffle, churro ve baklava. aman tanrım şu an bir kültür şoku yaşıyorum. bu şok esnasında bence birkaç aylık daha kirayı çıkarabilirsiniz :)

Winterwitch, ooo zaman ben hemen şubecikler açmaya başlayayım
<<<<<<<franchise verilecektir>>>>>>>>

Brutal Code, Döndüğünüzde benim için de bir franchise sözleşmesi için konuşalım. İyi çalışmalar. :)

Brutal Code, Ve "artık sus" anlamı taşıyan cevap geldi -> :)

Winterwitch, yoo hayır iyi çalışmalar yazınca işinizin olduğunu sizin gittiğinizi düşündüm :)

Brutal Code, İyi çalışmalar dedim çünkü siz şubeciklerinizi açmaya gitmiştiniz. Küçük bir mizah yaptım ama olmadı :( Neyse ki cumartesi günü artık çalışmıyorum. Fakat akşam provamız var. Şarkılara çalışmam lazım tabii. :) Gidip biraz gırtlağımı açayım.

Winterwitch, woww ne güzel =) öyleyse size keyifli bir prova dilerim. Tatlı siparişi alınır bu arada :P bayrm geliyo ya reklamımı yapayım :P şaka tabi =) şube açınca nasılsa müdavimi olacaksınız o sözü aldım ben bikere :P

Brutal Code, Adres vermediniz ama :( Bi de burayı baya bi genelden özele çektik gibi? Biri gelirse utanırım ben.

Winterwitch, daha nerede açacağıma karar vermediğimdendir adresi vermemem :P

Brutal Code, Piki. Açtığınızda bu müdavimi adressiz komayın :)

Brutal Code, Bu arada, bir Stroopwafle kıyağına karşılık ben de size bir konser verebilirim.

Winterwitch, ooo açılışı da beleşe getirdim :P tamam açılışita bi konser isterim =)

Brutal Code, Ohohohoo acayip bir ticari zekanız var. Fırsatları aşırı derecede faydaya çevirebiliyorsunuz. Bravo diyor ve açılışa grubu toparlayıp geliyorum!

Winterwitch, =) lütfen tüm sosyal medyadan reklamımı da yapmayı unutmayın. ohh reklamda bedavaya geldi =)

Brutal Code, İlk EP'mize çektiğimi videonun altında sponsor olarak isminizi geçireceğiz. Bir butik pastane için oldukça farklı bir reklam olacak zira brutal tonda pastanenizin ismini söyleyeceğim.

Winterwitch, aaa bence çok dikkat çekici olacak =). tamam sevdim ben bu fikri. Şimdi pastane fikrimi kosgeb e sunmalıyım =)

Brutal Code, Sakın kosgebe benimle ilgili olan reklam fikrinizden bahsetmeyin :)

Brutal Code, Ne oldu butik pastane işi? :)

Winterwitch, Relax. Kosgeb amcadan para isticem :P

Brutal Code, Bayramda istiycektin onu :(

Malesef bayılıyorum kendilerine... Kahve dükkanına gittiğimde genelde alırım ama bu ara dikkat etmeye çalışıyorum ve kendimi durduruyorum.
  • Paylaş
7

Winterwitch, Serkan Köse göbeğinin sebebini az önce açıkladı :P

Serkan Köse, Ahaha evet ama aslı alkol onun :)

Winterwitch, bira göbek yapar :P rakı dublex ev yapar karın bölgesinde, amaaaaan boşver göbek yakışıyor erkeklere tabi çok büyük kocccaman olmadıkça =)

Serkan Köse, İşte onun sınırı olmuyor ki yav şu kadar göbekte bırakıcam gibi... Bence ertesi günü göbek olusumunu engelleyecek bir ertesi gün hapı da erkeklere özel yapılsın artık. Nedir çektiğimiz göbekten arkadaş ya..

Winterwitch, Burdan yetkililere sesleniyoruz göbek yapmayan içki üretilsin ya da göbeği yok eden ertesi gün hapı üretilsin ya da göbekler sezeryanla alınsın :P

Serkan Köse, o sonuncusu olmasa da olur :)

Süper tadı var. Müptelası olabilirsiniz
  • Paylaş
Bir kupa filtre kahve ( genelde sumatra ), sigara ve stroopwaffle. Bundan iyisi şamda kayısı.
  • Paylaş
3

Brutal Code, Sigarayı stroopwafle ile birlikte mi yoksa sonrasında mı içiyorsunuz?

Redcat, sonrasında :D

Brutal Code, O zaman tamam :) Bir yandan stroopwafel'i çiğnerken bir yandan kahve içip ağzından dumanlar çıkan biri baya çılgın bir bağımlı olurdu :)
Not: Ben de kahve sigara bağımlısıyım.

Namnamnammmmm :) çokkkk severim. Cappucino ile bi harika olur. fincana kahvenizi koyun. Üzerinede bi tane stroopwafel koyun. Hafif erisin içi. Sonrada bi güzel yiyin kahvenizle :). Yalnız bol kalorili ve şekerlidir. Aşırı tüketimden kaçınalım. Paketi annemize verip saklamasını rica edelim:)
  • Paylaş
Bu soruyu görene kadar stroopwafelin ne olduğunu bilmiyordum. Hemen googleden baktım dur yaa bu neydi neydi derken hatırladım. Teletabiler çizgifilminde görüyordum bunlardan. Hep canım çekerdi benimde, şimdi nerede satıldığını bilsem hemen almaya giderim.
  • Paylaş
1

Winterwitch, Aslında artık çoğu büyük marketlerde mevcut. Ayrıca starbuckslarda da mevcut tekli paketler halinde

Arkadasina soyle, pazarda pacali don satsin. Kirmizi kurdeleli olandan ustunede kendi logosunu baski yaptirsin.
  • Paylaş