Bilmek istediğin her şeye ulaş

Stuart Hughes adında biri yeni bir iPad 2 tasarlamış, fiyatıda tam 8 milyon dolarmış. Sizce normal iPad 2 den farkı ne olabilir?

Web sitesini inceledim, arkadaşımız sözü edilen iPad 2'i elmaslar ve altın çerçeveler ile kaplamış; ayrıca cihazın yerleştirilmiş olduğu gövde kanada'dan temin edilen ve dünyanın en eski taşı diye tabir edilen 75 milyon yıllık Ammolit denilen taşın işlenmesi biçiminde hazırlanmış. Son olarak sözü edilen taşın belli başlı bölgelerine t-rex kemikleri serpiştirilmiş. Kısacası tarihin belirli dönemlerine ilişkin emareler ile süslenmiş bir cihaz. Kullanılan malzeme listesine gelince: 

16.5 Karat Elmas, 8.5 Karat Tektaş, 17 Gram T-Rex kemiği, 750 Gram Ammolite taşı, 2000 Gram 24 Karat Altın. Bu üründen sadece 2 adet üretilmiştir...

Material spec, 16.5 ct diamonds & 8.5ct single diamond, 57 grams of T-REX bone, 750 grams of Ammolite stone and 2000 grams of solid 24ct Gold. This item is of a limited edition of only 2 units to be made
  • Paylaş
ben bu telefona da yapana da ............. yorum yaparsam kesin hesabım kapanır.
  • Paylaş
1

A. T. Koray, Arkadaşım hak veriyorum ve eklemek istiyorum; "alana da"........

 Yani mücevher tasarlamış iPad'e giydirmiş, ben ikisini de saçma buluyorum, bunların yaşamımda bir kullanım alanı yok. Yalnız mücevher seven bir çok insan var dünyada, hadi o gerçek bir değer yıllar sonra dahi satıp kazanç bile sağlanabilir ama bir o kadar da bir sene sonra yaramaya çalışıtığı üç işe bile yaramayacak olan iPad'i de sevenler var. İkisi de diğerlerine, sahip olduğunu göstermek ve bundan prim sağlamak amaçlı, biri hem çok değerli hem gerçek değer sahibi diğeri nispeten ucuz ama mücevhere kıyasla daha fazla eğlendiriyor. Böyle düşününce ikisini de beraber seven ve isteyen bir çok insan olacaktır. Bence en üst gelir sınıfı için iki örnek güzel ama daha aşağı gelir seviyeleri için de altın, gümüş, çeşitli yarı değerli taşlarla bezeli kılıflar da üretilip diğer gösterişe ihtiyaç duyan, önem veren ve onun için üç beş kuruş ya da daha fazla para saçmak isteyebilecek insanlar için üretilebilir.
Abinin biri çıktı çılgın projeye 30 milyar doları anında veririm dedi, bu tür kazançları olan insanlar için 8 milyon dolarlık iPad nedir ki.
  • Paylaş
Arkadaşın sunum şekli "mücevher kaplı ipad 2" değil aslında, Dünyanın tarihini bünyesinden barındıran bir cihaz tasarlamış olması önemli burada. 75 Milyon Yıl yaşındaki taşların, dinazor kemiklerinin kullanılmış olması, ve mücevherlerin de sadece zenginlik göstergesi olmaktan ziyade, bu tarihe uygun olarak yerleştirilmiş olması gibi özellikleri ön plana çıkartıyor. 
  • Paylaş
manga muğlaya gelir mi?
  • Paylaş
gelir abi manga muğlaya gelir, arar söylerim olmadı ;)​
  • Paylaş
Anlamlı bir sanat eseri yaratmış yani, maddi maliyeti 3-5 kuruş olan resimler de milyonlara satılabiliyor. Böyle bakınca fiyatı da makulmüş. Onu güzel bulup o fiyatı ödemek de zevk ve para işi o zaman.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

688 Görüntülenme6 Takipçi7 Yanıt

Konu Başlıkları