Bilmek istediğin her şeye ulaş

Şu ana kadar yaratılmış en iyi logo hangisidir?

Apple logosunu sunacağım buraya, birileri çıkıp apple fanboy diyecek fakat olsun.


Logo

Adamlar manyak.


Geçen gün aldım elime makinayı pergeli. Fibonacci (altın oran) ile basit bir logo çizeyim dedim. En son hesap makinasının altın oranına denk gelecek yeri pergeli sapladım.

  • Paylaş
6

Hakan, Güzel logo ve.gündemde kalması için hertürlü numarayı yapıyorlar . Buyurunuz:)

Hakan, Hani denir ya ne bulduğunu değil nasıl sattığını önemli, piyasa çıkmadan tüm bu arge yapılmış, neden elma diyenlere cevapları ademle havva , üstüne de bilim gelince kaymaklı kadayıf :)

Hakan, Çok özür dilerim yanlışlıkla mesajiniza cevap verirken "şikayet et" e bastım :) şikayet yok :) bu videoda süper. Buyurunuz.

Turker İnanmaz, O zaman o "Şikayet et" bağlantısı orada olmamış diyip fidbek yapalım. :) hahahaha! :D Feyki yedik ya.

Hakan, Suçlu bulundu :)

Logo 

Türkcell logosu tavşan ve salyangozdan oluşmaktadır. Alt kısmı tavşan, hızı simgeler. Üst kısmı salyangoz, iletişim gücünü gösterir. 
  • Paylaş
Logo

Anlamı: Firma 1932 yılında audi, dkw,horch, ve wenderer adlı 4 bağımsız üreticinin birleşmesiyle oluşmuştur. Amblemde bu birleşmeyi simgelemektedir. 1969 yılında beşinci olarak nsu katılmış olsada 4 halka değişmeden kalmıştır..
  • Paylaş
2013 yılının logo yenileme örnekleri ;
Logo
Logo
LogoLogoLogo
  • Paylaş
Beğendiğim bir kaç logoyu paylaşayım en iyisi diyemem tabi ki ama ;
Logo

Logo
Logo

Logo
Logo  • Paylaş
ALFA ROMEO: HAÇLI SEFERLERİ
Logo

Alfa markası, Romeo soyadını kuruluşundan dokuz yıl sonra 1919'da aldı.

Tarihi romanlardan çıkma bir İtalyan yakışıklısının ismi olan Romeo, markanın adına bir yan anlam kattı. Romeo, sadece Nicola adlı bir Alfa mühendisinin soyadıydı.

Firma 1910 yılında Milano'da kurulduğunda yönetim logo olarak, şehrin iki sembolünü kullanma kararı aldı. İlki, şehrin logosunda yer alan kızıl bir haçlı.

İkincisi, Visconti Ailesi'nin flamasından alınan bir yılandı. Bu ilginç logo, ilk Haçlı Seferi'nde Araplar'a karşı kazanılan zaferi simgeliyor.

AUDI: YÜZÜK KARDEŞLİĞİ
Logo

Amblemdeki dört yüzük araba birliği için bir araya gelip ittifak kuran dört firmayı simgeliyor.

Audi ismi, firmanın eski yöneticilerinden olan mühendis August Horch tarafından verildi.

Horch kendi soyadından yola çıkarak AUDI ismini buldu. (Eski Almanca’da "Horch" "dinle" anlamına gelmektedir. Latince’de de “dinle”nin karşılığı Audi'dir.)

BMW: UÇAKTAN ARABAYA BÜYÜK GEÇİŞ
Logo

Sadece fabrikanın isminin baş harfleri verilmiş. Bayern Motor Werken. BMW'nin amblemindeki mavi beyaz renkler, Almanya'nın Bavyera eyaletinden geliyor.

1929 yılından bu yana uçak ve motoru üreten BMW, amblemde de üretime uygun lastik içinde dönen pervane figürüne yer veriyor.

Daha sonra araba üretimine başlayan BMW arabalarında da aynı amblemi kullanmayı tercih etti.

CHRYSLER: 1998’DEN 1920’LERE
Logo

Firmanın kurucu ve sahibi Walter Chrysler'in isteği üzerine, 1998 yılından sonra üretilen Chrysler modellerine 20'li yıllardaki eski amblem takılmaya başlandı. Amblemdeki daireler lastiği, şimşekler ise hızı simgeliyor

CITROEN: BİR İDDİA BİR CANA NASIL MAL OLDU
Logo

Logosunun çok enteresan bir hikâyesi var. Citroen'i yapan bu kişinin amacı Mercedes gibi büyük firmalara kafa tutmakmış. Sırf bunun için yaptığı arabada çok sıra dışı özellikler varmış.

Mesela yaptığı otomobil 3 tekerlek üzerinde bile çok rahat hareket edebiliyormuş. Mucit, yaptığı arabanın maksimum hızdayken bile virajın sertliği ne olursa olsun hiçbir virajda savrulmayacağını iddia ediyormuş. Ardından bu adam söylediği o maksimum hızda arabasını savuran biri olursa, o kişi arabadan sağ çıktığı takdirde kişiye bedava araba yapıp vereceğini de iddia etmiş.

Çok insan denemiş, ama savurmayı başaramamışlar. Sonunda adamın çavuş olan oğlu denemeye karar vermiş. Denemiş ve savurmayı başarmış. Ama savrulmanın etkisiyle feci şekilde can vermiş. Adam bunun sonunda oğlunun anısına oğlunun askeriyedeki çavuş rütbesinin işaretini bu arabaya logo yapmış.

FERRARI: GÜZEL KONTESTEN HEDİYE
Logo

Şaha kalkan at figürünü Kontes Paolina Baracca, bizzat kendi aile flamasından esinlenerek hazırlamış ve firmanın kurucusu Enzo Ferrari'ye hediye etmiş. Logonun zeminindeki sarı renk, firmanın merkezinin bulunduğu Modena şehrini ve yarışa olan sevgiyi temsil ediyor

FORD : BEN BULDUM, ADIMI DA VERİRİM
Logo

Kurucusu HENRY FORD un ismidir. Mavi plaka üzerine süslü püslü harflerle yazılı Ford, nostaljik bir geçmişi anımsatıyor. 1903 yılından bu yana kullanılan Ford ambleminde, geçici bir süre için Köln Katedrali'nin silueti yer almış

JAGUAR: TRAFİK KAZALARINDA DAHA FAZLA RİSK OLUŞTURUNCA...
Logo

Jaguar'ın adını aldığı ileri atılan vahşi kedi formlu logosu, en trajik logolardan biri herhalde. Çünkü motor kaputunun üzerinde her an atılmaya hazırmış gibi duran minik Jaguar heykelciği, yayalarla çarpışmada yaralanma riskini artırması nedeniyle 1970'li yıllarda kaldırıldı ve yerini bir Jaguar kafasına sahip logoya bıraktı.

Markanın adı da logosu da bir reklam ajansı tarafından tasarlandı. Ajansın birçok hayvan kullanarak farklı logolar hazırladığı, ancak Başkan William Lyons'un Jaguar'ı tercih ettiği rivayet ediliyor

LAMBORGHINI: BOĞA BURCU

Bir zamanlar Bologna yakınlarında Renazzo köyünde yaşayan çiftçi ****** Ferrucio Lamborghini, hayallerinin peşinden gitmiş. İkinci Dünya Savaşı sırasında traktör ve klima üretmeyi tercih etmiş ve böylece çok zengin olmuş.

Masal gibi gelen bu satırlar aslında gerçek. Ferrucio bir gün, mükemmel otomobili üretmeye ve bununla Ferrariyi bile geride bırakmaya karar vermiş. Tüm bunlar 1963 yılında gerçekleşmiş ve yarattığı marka için burcu olan boğayı seçmiş.

MERCEDES: HIRSIZLARIN GÖZ BEBEĞİ
Logo

Daimler Chrysler ile ortak çalışıp bir araba yapan Carl Benz, isim bulamayınca bir tek kızı olan Mercedes Benz'in ismini bu arabaya verir.

Dünyada en çok tanınan markalar arasında yerini alan Mercedes'i, üçayaklı yıldız figürü, markanın kara, hava ve sudaki gücünü tanımlıyor. Mercedes ambleminin mucidi Daimler. Mercedes amblemi, dünyada en çok tanınan marka olmanın yanı sıra en çok çalınan figür olarak ta ilk sırayı alıyor.

MITSUBISHI : SAMURAY ERDEMİ
Logo

Üç kanatlı baklava şeklindeki amblemde, Samuray armasından esinlenilmiş.

Firmayı kuran iki Japon aile, tercih ettikleri amblemin sorumluluk bilincini, centilmenliği ve cemiyetler arası uyumu simgelediğine işaret ediyor.

NISSAN: JAPON GÜNEŞİ
img193.imageshack.us/img193/2237/14683. J...

Markanın, daire içine yazılmış ismi, güneşin doğuşu ile Japon bayrağındaki beyaz zemin içindeki kırmızı noktayı simgeliyor. Amblem, dürüstlüğü ve samimiyeti sembolize ediyor

OPEL: BİR TANE DAHA “BEN BULDUM, ADIMI DA VERİRİM”
Logo

Kurucusu “ADAM OPEL”in ismidir. Opel, önceleri sadece dikiş makineleri üretiyordu...

1899 yılında araba üretmeye başlayan Opel, ambleminde tekerlek içinde şimşeğe yer veriyor. Amblemdeki tekerlek güveni, şimşek ise hızı simgeliyor.

RENAULT: TÜRKİYE BAKLAVASI
Logo

Renault baklava şeklinin bulunuşu 30'lu yıllara dayanıyor. Amblem klasik ve durgun şekli ile geleceği simgeliyor. 1992 yılında küçük değişiklerle, şu an bütün Renault'larda kullanılan yeni bir tasarım yapıldı.

ROLLS ROYCE : ASLINDA O EMILY
Logo

Sevimli Emily Lüks marka Rolls Royce'un kaputundaki zarif şekil 1911 yılından geliyor.

Şekil, tasarımcının sevgilisini temsil ediyor. Orijinal adı "spirit of ecstasy"(yeniliğin ruhu) . Şekle, halk dilinde "Emily" adı verildi

SEAT: SICAK İSPANYOLLAR
Logo

90'lı yılların başında VW ile birleşmesiyle İspanyol araba yapımcısı, VW amblemin üstüne prestij, ilericilik ve dinamikliği simgeleyen büyük S harfini yerleştirdi.

SUBARU : JAPON YILDIZI
Logo

Subaru'nun amblemi, 6 Japon araba üreticisinin birleşmesi ile ortaya çıktı. Oval içindeki 6 yıldız, bir araya gelen firmaları sembolize ediyor.

TOYOTA : MÜŞTERİ AŞKI
Logo

Japon firmanın kurucusu Kirchiro Toyoda, 1937 yılında üçlü elips kombinasyonu ile güçlü markasının amblemini oluşturdu.

Elipsler, araba ile müşteri arasındaki sıcaklığı, ekip ruhunu ve modernizasyonu temsil ediyor.

VOLKSWAGEN: PORSCHE’DEN HEDİYE
Logo

VW amblemi Porsche mühendisi Franz Xaver tarafından bulundu. Ekim 1948 yılından bu yana markanın iki harfi Almanya'nın Wolfsburg şehrini şereflendiriyor.

VOLVO : SAVAŞ TANRIÇASI
Logo

isveç'in savaş tanrıçası Volvo arabalarını, Isveç'in çeliğini sembolize eden daire ve ok süslüyor.

Amblemin yaratıcısı, demir silahlarla donatılmış savaş tanrısı Merih'i simgelediği figürde, aynı zamanda markanın sağlamlığına işaret ediyor

Not: Alıntıdır
  • Paylaş

Logo

 


Logo

  • Paylaş
           Logo

Logo

Logo
   Logo 


  • Paylaş
Logo budur hocam :))
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2894 Görüntülenme14 Takipçi12 Yanıt

Konu Başlıkları