Bilmek istediğin her şeye ulaş

'Şu kulaklığı çıkar da öyle dinle' uyarısı hakkında ne düşünüyorsunuz?

3 kişide denedim ve aynı tepkiyi aldım. Bana birşey anlatmaya çalışan üç kişiyi kulaklık takılı (müziksiz sadece taktım) bir şekilde dinlemeye çalıştım ama her seferinde kulaklığı çıkarda dinle uyarısını aldım. Müzik dinlemiyorum sadece takılı dememe rağmen 'olsun sen yinede çıkar birşey konuşuyoruz' dediler. Sizce bu nedir ?Düzenle
İnsanlar bir şey anlatırken dinlediğini anlamak ister, kulaklık kulağınızda iken ilk anlaşılan şey sizin konuşanı yeterince dinlemediğinizdir. Siz kulaklıkta ses yok dedikten sonra ise ses yoksa bile "bunu vücut dilinle ifade et bana" tepkisidir. Bence bu uyarıyı yapanlar haklılar. Birisi size bir şey anlatıyorsa ses olmasa bile en azından seni dinliyorum mesajı vermek ve konuşana saygı açısından kulaklığın çıkarılması çok şık bir hareket olacaktır.
  • Paylaş
Kulaklıkla dinliyor gibi yapmanız büyük saygısızlık. Dinlemek istemiyor ve sosyal statünüz de buna uygunsa beyan edin ve dinlemeyin. 15-30 yaş arası erkekler zaten her şeyi en iyi bildiklerini düşünerek iki kulakları açık bile olsa makatlarıyla dinlerler ve aslında kulaklardan kazara içeri kaçmış akustik sinyalleri bilinç altlarında belki yorumlayabilirler. Bunun doğru yorumlanabilme şansını bir miktar arttırmak için konuşanın kulaklığın çıkartılmasını talep etmesini çok mantıklı buluyorum. Zaten kulaklığı çıkartmaya itiraz edecek kadar saygısız bir kişi kulaklıkta müzik yok şeklinde bir yalan söyleyerek de saygısızlığını arttırmaya elverişlidir.
  • Paylaş
Gayet basit, kulaklık kapalıyken sesi engellemese de perdeler. Siz çektiğiniz fotoğrafları gösterirken karşınızdakinin koyu renkli güneş gözlüğüyle bakmasını ister misiniz?
  • Paylaş
Ofiste sürekli olarak başıma gelen olay aslında. Kulaklık kocaman, biri bir şey söylediğinde klavyeden sesi kapatıyorum ama kulaklığı çıkarmıyorum. Gıcık oluyorlar.
  • Paylaş