Bilmek istediğin her şeye ulaş

Şu sıralarda memleketin problemleriyle ilgilenememek sizce de namusssuzluk değil mi?

Buraya ülkenin eliti olma iddiasıyla üye oluyorsunuz da hani fikirler?Düzenle
Ana sayfada sorunuzu görüp cevaplamak için geldiğimde alt açıklamanız ''Buraya ülkenin eliti olma iddiasıyla üye oluyorsunuz da hani fikirler? '' beni caydırdı. Çünkü ben buraya elit olma iddiasıyla üye olmadığımdan ve bu sitenin profilini de yargıladığınızı düşündüğümden sorunuzu es geçiyorum. Birde bırakın insanların fikirleri de sizin gibi gizli kalsın!
  • Paylaş
Öncelikle Nazende'nin yazdıklarına katılıyorum. Gayemiz öğrenmek, bildiklerimizi paylaşmak. Sorunuza gelince; Kişiye bağlı, İdealist, ulusal, belli bir fikre yönelen siyasetçi gibi. Eh siz de siyasetçi olduğunuza göre bu sorunun cevabını en iyi siz verirsiniz.
  • Paylaş
Keşke 'namussuzluk' ifadesi kullanılmasaydı. Olumsuz başka bir sıfat kullanılabilirdi; bu, alâkasız olmuş.

Benim şahsen memleketin eliti olabilmem için daha çok yol almam gerekiyor. Ben buraya öğrenmeye, paylaşmaya geldim. Dilerim inploid'de geçirdiğim zamanlar bu konuda faydalı olur, hep birlikte sorgulayıcı, öğrenici, evrensel kültüre adapte olabilmiş bireyler olabiliriz.

Memleketin problemleriyle ilgilenip ilgilenmemek özgür bir konudur. Kimseye neden ilgileniyorsun denemediği gibi, neden ilgilenmiyorsun da diyemeyiz burada,

Kimisi az ilgilenir, kimisi çok; kimisinin ilgilenme şeklini, tuttuğu yolu biz anlayamayabiliriz.

Bir de şu var, memleket meselelerin bize aktarılışında 'doğruluk' konusunda emin olamıyoruz. Çeşitli basın kuruluşları, bir meseleyi değişik açılardan gösteriyor bize.
  • Paylaş
Nedir bu şiddet? Sen ne yapıyorsun? Bu ülkede demokrasi var, sen hangi partinin üyesisin ve hangi faaliyetlerde bulundun? Dahası, rakı içerek memleket kurtaranlardan mısın?
  • Paylaş
Blues dinliyorum şu an ve kendimi çok elit hissediyorum. Memleket meselesi değil de blues dinlemeyen vatan hainidir, paraleldir, at hırsızıdır.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

160 Görüntülenme7 Takipçi5 Yanıt

Eş Anlamlı Soru Ekle

  • Ülkenin problemleri halkı ilgilendirmiyor mu?