Bilmek istediğin her şeye ulaş

19 yaşındayım. Herkesin yaşı ilerledikçe bazı tecrübeler ediniyor. İş hayatı veya eğitimle ilgili geçmişimde keşke şunu yapsaydım dediğiniz şeyler var mı? Bir nevi 19 yaşına geri dönebilseydiniz şu anki yaşınıza kadar ulaşıncaya kadar hangi deneyimleri elde ederek ilerlerdiniz?

Seni ne mutlu ediyorsa onu yap ve kimin ne dediğini umursama hayat bu kadar basit
  • Paylaş
Elbette ki oldu fakat geçmişinde üstünde pek fazla durulmaması gerekiyor bence kafana takarsanız sıkıntı yaşarsınız. Hayat kısa önümüze bakmamız gerekiyor. Onu yapamadım şunu yapamadım diye pişmanlık duymamak gerekir olan olmuştur. Hayatınızda başarılar. . .
  • Paylaş
Merhaba Tuna.. Şimdiden bu soruyu sorman harika..belki soruna cevap vermeye useniyorum şu an ama aynı hırsla aynı bilinçle yoluna devam et..
  • Paylaş
Üniversite yıllarını daha verimli geçirmek isterdim. Her öğrenci gibi ben de sadece geçer not almayı düşündüm. Ama şu andaki aklım olsaydı kendi alanında ilgili daha çok araştırma yapardım ve kendimi daha çok geliştirildi.
  • Paylaş
Benim temel mottom 'hata yapmazsan ! Hata yaparsın! .... Sizler bu dünyaya bizler gibi öğrenmeye değil öğretmeye geldiniz okullara gidecek son nesilsiniz belki de sadece cesur olun korkacak birşey yok nasıl olsa olacak olan olur! Değiştirmekten yeniden başlamaktan vazgeçmekten korkadan yaşayın unutmayın KOLAY OLAN GÜZELDİR! . . . OSHO
  • Paylaş
Kapasitemin cook coook altinda olan ama beni mutlu edebilecek, ihtiyaclarima daha cok hitap edecek bir meslegi secerdim bir sansim daha olsa.. .
  • Paylaş
Aynı şekilde devam ederdim geçen zamanin adi yoktur an vardir yarin ya vardir ya da yoktur o yuzden cok dusunme bunlari 😀
  • Paylaş
1

Tuna , Hepinizin yorumları için teşekkürler öncelikle,benim söylemek istediğim benim çevremde bir kaç kişi var.Yanlış bölüm seçimi yapan ya da kpss ye girmemiş ya da girip de yüksek puan alamamış vs. Bu konular hakkında biraz daha bilgilenmek istiyorum aslında.Şuan lisans eğitimi görüyorum örneğin yazın oturup 2016 önlisans kpss ye hazırlanmak benim için boş bir sey mi?Bunun gibi şeyler,eğitim görürken ekstra yapalabilecek şeyler aslında en basitinden de düşüneblirsiniz.

Kesinlikle İngilizcemi geliştirebildiğim kadar geliştirirdim. İntermediate seviyesinde Almanca öğrenmeye çalışırdım.
  • Paylaş
Şimdi ne söylersek söyleyeyim pişmanlıkların her zaman olacaktır. Seçmediğinde kalacaktır hep aklın. Çevren ve içinde bulunduğun sürekli değişen şartlar etkileyecektir hep kararlarını. Önemli olan ne olursa olsun seçimlerinin yada başına gelenlerin sorumluluğunu kaldırabilecek güçte olmandır.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

183 Görüntülenme11 Takipçi9 Yanıt