Bilmek istediğin her şeye ulaş

Piyasadaki içeceklerden hangisi en sağlıklıdır?

Evde sürekli bir şeyler içmekteyim hangi içecek daha sağlıklıysa ona alıştırmak istiyorum kendimi.Düzenle
Yine de maden suları, kefir ve ayran diyebilirim. Tabi mümkünse kefir ve ayran evde, evde yapılmış yoğurt, güvenilir günlük sütle yapılmışsa. Ayrıca bitki çayları da gayet sağlıklı tercihler, yazında soğutularak içilebilir.
  • Paylaş
Ben hiçbirinin sağlıklı ve lezzetli olduğunu düşünmüyorum. En son %100 portakal suyu yazan bilinen bir markanın ürününü aldım. Oralet gibi bişeydi tadı bir yudum içebildim sadece. Rengi desen portakal suyundan çok uzak. Nar suyu vs. yazıyolar organik yazıyolar ama bana hiçbiri lezzetli gelmiyor. Hazır meyve suyu olarak sadece ayran ve domates suyu alırım. İkisi favori içeceğimdir zaten. Nar, portakal, havuç vs. kendim sıkıyorum o anda vitamini kaybolmadan içiyorum hiç olmazsa ne içtiğimi de biliyorum.
  • Paylaş
Havuç suyu içiniz.
  • Paylaş
Elma suyu katkı olma ihtimali en düşük meyve suyudur. Hatta katkısızdır saf elmadır diyebiliriz. Ben elma suyunu tercih ediyorum.
  • Paylaş
Kefir
Kefir, (Çerkesçe Kundeps) çok eski yıllardan beri Kafkasya’da bugün ise tüm dünyada Kefir mayası  yardımıyla yapılan  köpüklü, koyu kıvamlı (yoğurt kıvamında), hafif ekşimsi bir içecektir. Kafkasya da  yaşayan insanların uzun ömürlü ve sağlıklı olmasının sırrı  bu mucizevi içecektir. Düzenli olarak tüketildiğinde bağışıklık sisteminiz güçlendirir. Hastalıklara karşı direnci arttırır. Özellikle yaşlı ve çocukların bağışıklık sistemi zayıf olduğundan bol miktarda tüketmesinde yarar vardır.
Alıntı...
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

283 Görüntülenme8 Takipçi6 Yanıt