Bilmek istediğin her şeye ulaş

Şu an yapılmamış bir mobil uygulama var aklımda. Fazla da kullanılabilir olacağını düşünüyorum. Bunu nasıl hayata geçirebilirim?

Günümüzde bu şekilde yapılan mobil uygulamalarla çok kar elde edilebiliyor. Benim aklımda da var bir tane fakat bu konuda bilgim yok.Düzenle
Gerçekten gelecek görüyorsanız uygulamanız hakkında ilk önce patent süreci ile başlayın. Etrafta çok fazla marka patent firması var en azından düşünceyi, uygulmanın işleyişi yada sistemini garantiye alırsanız yolunuz açılır. Uygulamayı sponsora bile yaptırabilirsiniz yada reklam anlaşmasıyla maliyet çıkartılabilir. Herşeyden önce patent, mobil uygulama öyle birşey ki bleki 100 kişi indirir öyle kalır, birden bakmışınız 50 bin kişi indirmiş örnekleri çok.
  • Paylaş
Mobil yazılım yapan firmalar var, birkaç tanesi ile görüşüp projenizi anlatabilirsiniz ancak çok iyi araştırma yapmanız gerekiyor çünkü mobil yazılım biraz maliyetli ve riskleri çok fazla.
  • Paylaş
Çok kapsamlı bir uygulamaysa ve zaman sorunu varsa kendi açından, mobil yazılım geliştiren firmalara başvuracaksın. Eğer böyle bir sıkıntın yok ise hangi os tabanı düşünüyorsan onu sıfırdan başlayarak öğren ve kendin yap. Tabi daha önce bir yazılım ve algoritma geçmişin varsa... Yoksa vazgeçebilirsin.
  • Paylaş
Söyle bana geçireyim.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

472 Görüntülenme9 Takipçi4 Yanıt