Bilmek istediğin her şeye ulaş

Şu an yaşadığınız yerden taşınıp başka bir gezegende yaşama başlasaydınız, nasıl bir düzen isterdiniz?

Herşey yine aynımı olurdu. Başka gezegene yerleşebilmek için kurallar olmalımıydı? Para kavramı, din, yönetim, kurallar, aile ve aile planlaması...Düzenle
İlginç bir soru olmuş, hatta cevaplaması zor bir soru çünkü ütopik yaşam hayallerimiz yine bu dünyada başka gezegende yaşamayı hayal etmek oldukça zor. Uzaydan yada başka gezegenden gelmiş gibi hissetmek yada yaşamakta bu soruya cevap değil.

Başka gezegende yaşamak için önce oksijen isterdim : -) rakı, bira, fıstık, kadın diye devam etmiycem tabi : -) din yine olurdu çünkü o gezgeninde aynı sahibi olacak bana göre, seyehat ve mekan zaman dışı olsun, metre karede milyon insan aynı rahatlıkları, hazzı, huzuru bir birini diledikleri zaman görmeden yaşayabilsin , wifi den ayrılan cihaz gibi aslında var ama yok.

Sonra nefsi güzelliklede enflasyon, kötülüklerde ise kıtlık olsun, bak yalan olsun ama yakalananın hız kotası düşsün, enerji hep ışıktan olsun , huriler , gılmanlar hoppa cuppa üçyüz beşyüz bol olsun.

Eeee naptık biz şimdi, bildiğin cennet oldu .
Dedim ben bu soru derin diye : -)
  • Paylaş
Tamamen burdakinden farklı bir yer olmasını isterdim. İhtimallere bile girmemiş yaşam koşulları... Tamamen yeni keşfe dayalı... Burda bırakıp gidilecek yere götürülmemesi gerekenler listesi: önyargılar, bencillik, kayırma duygusu, kin, orayı da çekilmez kılacak potansiyele sahip kişiler, hayır cevabı, hep daha fazlasını isteme duygusu, mahalle düğünü çalgıcısı olma arzusu, ölüm korkusu, başaramama içgüdüsü, farklılıklara tahammülsüzlük duygusu...
Gidilecek yerde ise hiç umulmadık şeylerle karşılaşalım. Misal; sonbaharın son ayında yağan papatya yağmurları, her tür canlıyla iletişim kurma imkanı, olumsuz fiilerin kişinin kafasının üstünde bir baluncuk halinde tüm gün belirmesi(bugün 2 ekmek çaldım) ... .
  • Paylaş
Bugüne kadar ne çektiysek düzenden çektik. Anarşik bir düzen yani düzensizlik en hoşu olurdu. Bizim ahlak kurallarımız oraya taşınmasa hiç de eksikliğini çekmezdim. Aile zaten kendiliğinden oluşurdu, sığınma arayan kadınlar alfa erkeklerin etrafında doluşur diğerleri başına buyruk yaşamaya çalışır soyları da kısa sürede tükenirdi. İnsanın özelliği akıllı hayvan olması olduğundan sadece pazısında değil kafasında bir şeyler olanlar da hayatta kalır hatta aptal ve güçlülere göre daha şanslı olurlardı. Din zaten benim kanaatimce olmamalı ya da seçimi gerçekten serbest olmalı. Kimse kimsenin kafasında sahip olduğu inanca ya da inançsızlığa karışmamalı. İnanç sahibi olmayı ya da inanamamayı bir erdem olarak gördüğümü zannetmeyin. Ben kiliseye binadır derim, diğeri tanrının evidir der, kendi bileceği şey, beni karıştırmasın. Tabii aynı şey kabe ya da ağlama duvarı için de geçerli. Kimi der Zemzem sonsuz, sınırsız bir pınardır, ben derim o zaman Arap şehir şebekelerine bağlayalım, Müslüman kardeşler hemen kızarlar. Neyse amaç dininizi eleştirmek değil. Kimi insan sığınacak tanrıya ihtiyaç duyar kimisi sığınma ihtiyacı duymaz. Kimi ahlaksızdır, vicdanı zayıftır kitap ister vicdanını yönetecek kimi zaten kendi vicdanıyla tatmin olur. Kimi de ermek ister sadece yüksek erdemli insan olma amacıyla dine yönelir. Yine de peygamber, tanrı gibi şeyleri beraberimizde götürmesek hoş olurdu. Ya da ben başka bir gezegene gideyim... .
  • Paylaş
Sakin. Kimsenin etliye sütlüye karısmadıgı sanki uzak diyarlardaki ufacık köy yaşantısı gibi. Bana böylesi olsun isterdim.
  • Paylaş
Daha adil ve sistemli insanları köleleştirmeyen bir düzen.
  • Paylaş