Bilmek istediğin her şeye ulaş

Şu ana kadar yapılmamış internet sitesi var mıdır?

internet sitesi yapmak isitiyorum ama aklıma bir fikir gelmiyor.(Site yapabilmek için yeterli bilgim var)Düzenle
Merhaba Sinan bey, ilettiğin gibi web siteleri mevcut.

Merhaba Ahmet bey, Önemli olan yapılmamış bir web sitesi değil, Dünya'ya ve toplumumuza katacağı kolaylık ile işlevselliği önemli olduğunu düşünüyorum.
"Yeni fikir"den ziyade daha geliştirilmiş bir platform olabilir. Binlerce birbirine benzeyen site varken, yüzlerce tartışma alanı varken senin "inploid"i seçmen inploid.com'un ayrı bir özelliği olduğunu gösterir,
Başarılar dilerim.
  • Paylaş
Fikir, bir projenin en kıymetli uzvudur. Teknik bilgiye sahip olmak maalesef, iyi bir projeyi üretmek için yeterli değildir. Geçmişten gelen eğitim sistemimizin öğrencileri yorum egzersizleri ile hayal kurmaya teşvik etmek yerine, verileni sorgulamadan ezberlemesini öncelemesi sonucu, korkarım pekçok insan için aynı sıkıntı sözkonusudur. Böyle bir öğreti sürecinden çıkan insan, kendisine ne yapacağının harfiyen söylenmesini bekler, inisiyatif kullanmaz.
Oysa hayaldir aslolan. İyi örnekler olarak gördüğünüz Facebook, Twitter gibi sitelerin başarısı teknik altyapısında değil, basit ve küçük ama farklı bir hayali birilerinin kurabilmesinden dolayıdır.
Lütfen siz ve çocuklarınız bol bol hayal egzersizi yapın, hergün eve aynı yolu kullanarak gitmeyin; değiştirin ve etrafınızı iyi gözleyin. Televizyon yerine radyo dinleyin ve diğerleri... Ta ki kurutulan hayal gücü pınarınız yeniden çağlayana kadar.
  • Paylaş
Kullanma klavuzlarını yayınlayan bir site yap, ben yapacaktım fırsatım olmadı, gelir modeli vs her şeyi çok net. Yaparsan güzel para kazanma ihtimali yüksek.
  • Paylaş
İllaki vardır yapılmamış yapılmayı bekleyen
  • Paylaş
Tabii ki var. En güzel Internet sitesi henüz yapılmamış olandır.

Latife bir yana, artık insanlık Internet konusunda geri dönüşü olmayan bir yoldadır. Birey ve toplum ihtiyaçlarına göre, site ihtiyaçları da ortaya çıkacak, artacaktır.

Artık e-ticaret yaygınlaşıyor. Bir de insanlar artık doğal veya organik ürünlere ilgi duymaya başladı. Taşradaki küçük esnafın Internet sitesi var ama satış yapacak modülü yok. Ancak telefonla istiyorsunuz, banka havalesiyle para yatırıyorsunuz, o da kargoyla gönderiyor. Böyle karmaşık yollar. Belki bu alanda bir girişim olabilir. Esnaf ile kargo şirketleri arasında indirimli gönderme anlaşmaları kurulabilir, tabii bu varsayımsal siteye üye olmak kaydıyla.

Diğer türlü, esnaf sizden sipariş almak istemiyor, 'eşiniz, dostunuz, aracılığı ile aldırın' diyor.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

366 Görüntülenme7 Takipçi5 Yanıt

Konu Başlıkları