Bilmek istediğin her şeye ulaş

Şu anda otomasyon okuyorum. Hedefim Mekatronik Mühendisliği. Yazılımda uzmanlaşmak istiyorum. Kendimi gerek yazılım konusunda gerekse diğer konularda nasıl geliştirebilirim?

Gömülü sistemler üstüne çalış, yazılımı da paralelinde götür. İngilizce'yi geliştir dünyalar dolusu kaynak bulursun. Hoş Türkçe kaynaklar da var ama mesela ingilizce olunca edx.org/course/embedded-systems-shape-w... şunun gibi sitelerde açık üniversite dersleri var uygulamalı, üniversite dersi gibi hafta hafta sıkmadan falan filan. Yazılım dili C, C++, Java bunlara bak. Hatta bak şurda güzel dil seçme tablosu var lifehacker.com/learn-which-programming-l. . .
  • Paylaş
Ali Aydın bey sorunuza çok güzel cevap vermiş ilave edecek bir şeyim yok.
Başarılar dilerim.
  • Paylaş
Yazılım açısından, en başta yabancı dil geliştirmek tabi ki çok önemli, onun akabinde bir yazılım kursuna gidilebilir. Profesyonel çalışma yetkinliği için.
  • Paylaş
Öncelikle şunu belirtmeliyim, eğer bir konuda uzmanlaşmak istiyorsan zamanının büyük kısmını o konuya ayırmalısın. Otomasyon okuyup mekatronik mühendisliği istemen ve sonucunda yazılımda uzmanlaşman çok zor ve dikenli bir yol. Eğer şu andan itibaren istediğin konuya yönelirsen sonunda başarılı olursun. Yazılımsa istediğin Ali Aydın (@alydn)'ın dediği gibi internette kaynak çok fazla ve tek ihityacın olan şey karşısında oturduğun bilgisayar. Fakat mekatronik istiyorsan ara bir dal olması sebebiyle elektronik ve makina dallarına hakim olman gerekiyor. Bu durumda yazılımı gözden çıkarman gerekebilir. Tabi bütün bu söylediklerim "uzmanlaşmak" kelimesi için geçerli ve kısa-orta dönem planlar için yapılmış yorumlar.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

127 Görüntülenme6 Takipçi4 Yanıt

Konu Başlıkları