Bilmek istediğin her şeye ulaş

Subliminal mesaj nedir? Bildiğiniz örnekleri nelerdir?

Rekalmcılık ve propoganda alanında sıklıkla kullanılır. Subliminal mesaj, bilinçli olarak fark edilmez, fakat bilinçaltını etkiler. Aslında başka bir objenin içine gömülü olan bir işaret ya da mesajdır ve o anda fark edilmemek üzere tasarlanmıştır.

Birkaç örnek vereyim.

Subliminal Çalışmalar
Subliminal Çalışmalar
Subliminal Çalışmalar


Bunlara ek olarak, pepsi ise kutu kola tasarımında "s..x" yazısını gizlice çizgilerin arasına gömmüş ve bu şekilde satışlarını arttırdığı bilinyor. 

Bu mesajlar maalesef çizgi filmlerde, şarkılarda, reklam panolarında, filmlerde yasal olmayan bir şekilde kullanılıyor. Masum zannettiğimiz çizgi filmlerin arasına pornografik resimler, şiddet unsuru içeren görüntüler bu teknoloji sayesinde saklanıyor. Çocuk fark etmeden o görüntüleri beynine işliyor ve kişiliğinin oluştuğu bu dönemde (0-7 yaş arası) bu görüntüler bilinçaltında hapsoluyor. 
  • Paylaş
Firmalar bazen direkt olarak değil de bilinç altına işlemek için bu yöntemi kullanıyor.Bilmiyorum etkisi var mıdır ama çok büyük çoğunlukla ürünlerin ya da filmin bir yerine bir şekilde sex yazıyorlar.

Subliminal Çalışmalar
Subliminal Çalışmalar
Subliminal Çalışmalar
  • Paylaş
Subliminal görüntü; insanoğlunun çıplak gözle göremediği fakat beyninin algılayabildiği görüntülere denir. Bunun algı ile ilgisi vardır.

İnsanoğlu çıplak gözle saniyede en fazla 24 kare görebilir. Bazı büyük firmalar veya başka mesaj vermek isteyenler de 25. kareyi eklerler. Gözler o kareyi göremez ama beyin algılar.. Örneğin zamanında sinema salonlarında Coca Cola şirketi , filmlerin bazı karelerine 'susadın, git kola al' yazdırmıştır. Ve abimden de hatırladığım kadarıyla hep şunu derdi: YA kolayı hiç sevmem ve içmem ama sinemada canım çekiyor.. Daha sonra yasaklandı tabi..

Dövüş kulübü (Fight Club) filmini izleyenler de subliminal görüntü ile ilgili bazı sahneleri anımsarlar. Ya da bu bilgilerden sonra tekrar izlenildiği takdirde bu bilgilerle birlikte filme bir kez daha hayran kalacaklardır.
Birçok çizgi filmde maalesef çok olumsuz şekilde subliminal görüntülere rastlanmaktadır. Örneğin illuminati sembollerinden ikiz kulelere, ' sex' yazan görrüntülerden saldırgan ifadelere kadar birçok şey farkında olmadan çocukları olumsuz etkilemektedir.
  • Paylaş
Subliminal Çalışmalar

Yazar: Ahmet Şerif İzgören
Kitap Adı: Eşikaltı Büyücüleri

Bu kitapda daha fazlası var, emin olabilirsiniz.

UYARI: Kitap +18 yaş içindir. (Sebebini kitabı okuyanlar bilir)
  • Paylaş
Herkes cinsel içerikli subliminal reklamları paylaşmış ama neden sex peki? Bu bilinçaltında nasıl bir etki ediyor ve bu reklamı uygulayanların ne gibi işine geliyor?
  • Paylaş
1

İlginc Adaminploid.com/t/yirmi-besinci-karenin-cagristirdiklari/

Daha önce benzer bir konuda geçmişti, belki yardımı dokunur. Herkesin ulaşabildiği resimler olduğu için paylaşmışlardır. Yalnız tavsiye ettiğim kitapda, Windows, Camel ve parfüm firmalarından tut aklına gelebilecek bir çok firmaların bu tekniği kullandığını resimler ile görebilirsin.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

6649 Görüntülenme10 Takipçi7 Yanıt

Konu Başlıkları

Eş Anlamlı Soru Ekle

  • Subliminal mesaj örnekleri nelerdir?

  • Subliminal mesaj nedir?

  • Subliminal mesaj nasıl yapılır?

  • Firmalar neden subliminal mesaj verir?