Bilmek istediğin her şeye ulaş

Suçluluk duygusu nasıl giderilir?

Değer yargılarınızı değiştirirek. Nasıl ki sizin vicdanınız bir durum karşısında sızlar/çırpınırken bir başkası o konuda tamamen durağan ve duygusuzsa, suçluluk duygularınızda neye değer verdiğinize  göre değişir. Ahlak anlayışınızı, değer yargılarınızı yeniden restore etmeniz gerekebilir.

Ya da "olan oldu, geçti ve bitti" diyebilecek cesareti kendinizde bularakta baş edebilirsiniz. Aslında büyütülecek bir konu değildir, sadece ahlaki değerlerimiz bu tip durumları bir buz dağı haline getirir.
  • Paylaş
Ben şahsen zamana bırakma taraftarıyım.Ben ne zaman suçlu psikolojisiyle hareket etsem aceleci davranıp daha kötü sonuçların doğmasına neden oldum.Zamana bırakıldığı zaman aradaki bağ kuvvetli ise bir şekilde unutuluyor zaten.1 adım sen 1 adım o mantığı,ama suçluluk duygusunu gidermek için bütün adımları karşı taraftan da beklememek gerekiyor tabi..
  • Paylaş
İtiraf etmek ve yüzleşmektir.
  • Paylaş
3

June, Doğru ama konunda haklısında ya tiraf ediyorsan seni anlamıyorsa:(

Nazende , Kişi hatası için özrünü diler ve elinden gelen herşeyi yapıyorsa ve karşıdaki onu anlamıyorsa yapabilecek birşey yok demektir.Zamana bırakmak lazım.

June, zaman...

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2089 Görüntülenme6 Takipçi3 Yanıt