Bilmek istediğin her şeye ulaş

Suçun sebebi nedir? İnsan neden suç işler?

Araştırmalar gösteriyor ki suça eğilimi olan insanlar çoğunlukla ya çok serbest yetişmiş ya da çocukluğundaki travmatik olaylar dolayısıyla suça eğilim kazanmıştır. Örneğin genellikle seri katiller ya akıl sağlığı tam yerinde olmayan , psikolojisi bozuk insanlar ya da rahatı ve refahı yerinde olan insanlardır. Hatta zengin ve görünüşte mutlu seri katiller filmlere bile konu olmuştur. Bunin altındaki temel sebepler arayış ve bazı duyguları tatmindir.
  • Paylaş
Ah bacım bir bilsem? Bir bilsem hiç suç işler miyim. Acil tavsiye:Suç ve Ceza / Dostoyevski
  • Paylaş
Suçun sebeplerinin burada tartışmaya yetmeyeceğini düşünüyorum. İnsanın yaradılışından başlarsak birçok psikoloji uzmanı bunu açıklamaya çalışmış ancak tek bir nedene bağlanamamıştır. Bazı bilim adamları özellikle Freud saldırganlık ve cinselliğin yaradılıştan geldiğini savunur John Locke ve destekçileri ise insanın nötr olarak doğduğunu ve iyi yada kötü alışkanlık yada davranışları çevre etkisiyle kazandığını savunur. Sonuç olarak 21. Yüzyıl dünyasında ekonomik etkenlerden eğitime yaşanılan bölgeden psikolojik süreçlere kadar insanı suça iten birçok sebep bulunmaktadır. Özellikle Türk gençliğinin probleminin yersiz gösterişli hayat özentisi ve ekonomik koşullar olduğu göz önünde bulunan suç sebeplerinden. Yaşadıkları hayatı anne ve babalarını dizilerde gördükleri ya da çevreden algıladıkları hayatlara benzetemeyen gençler o hayatlara ulaşmanın yolunu farklı yerlerde aramakla birlikte tamamen boş vermiş bir hayata da sürüklenebilmekte. Üzücüdür ki zorluklarla karşılaştığında suça başvuran bir gençliğe sahip olduk. Umarım gelecekte bu sorunlar aşılır...
  • Paylaş
Bence bir çok nedeni vardır geniş bir konu... eger planlanmış amaçlı bir suç varsa ortada öcalmak için birinin canını yakmak için ya da zevk almak için yapılmış olabilir yani tartışılır bir konu... .
  • Paylaş
İç çatışma, kişi kendinle çatışırsa suç işler e tabi kafayı kişinin kendi ile neden çatıstıgına yormak gerek
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1673 Görüntülenme8 Takipçi5 Yanıt