Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sünnet olmanın sakıncalı olduğu durumlar var mıdır?

Şu ana kadar bilinen herhangi bir sakıncalı durum yoktur. Ancak yanlış uygulamalar söz konusudur. Sünnet hassas bir cerrahi işlemdir. İşinin ehli olmayan doktorlar tarafından bile yanlış müdahaleler yapılabilmektedir.
Hele ki doktor olmayan birine bu konuda asla güvenilmemelidir. Ayrıca sünnet için genel olarak 2-7 yaş dışında bir zaman önerilir. Sünnet olacak kişinin psikolojik anlamda bir bunalıma ya da korkuya sokulmaması çok önemlidir. Özellikle çocuklara karşı yapılan geleneksel davranışlar kötü sonuçlar doğurabilir.
  • Paylaş
Hemofili hastalarının çok kan kaybedeceklerinden ve ölüm riski olduğundan dolayı sünnet olmaları sakıncalıdır.
  • Paylaş
Sünnet sadece müslüman tebanın değil yahudi tebanında uyguladığı ibrahimi bir gelenektir. adı üzerinde peygamber uygulaması yani sünnettir, müslümanlığın yegane işareti gibi algılansa da aslında salt müslümanlık işareti değildir. eğer Ece Naz Sonat ın dediği gibi bir sorun varsa sünnet konusunda tıp ne diyorsa o dur.

son tahlilde, sünnet erkek cinsel organında yapılan bir operasyon olarak hijyen açısından önemli ve gereklidir, bazı hatalı operasyonlarda haz ve his kaybı olabilmektedir bu sebeple konusunda ehil cerrahlar tarafından yapılmalıdır.

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

946 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt