Bilmek istediğin her şeye ulaş

Süperlig için şampiyonluğun playoff sistemi ile belirlenmesi gündemde nersiniz? Bence gayet mantıklı bir sistem sezonu ilk 4 de tamamlayan takımlar aralarında ufak çaplı bir lig daha oluşturacak.

Şu an başkan kararsız olduğunu söyluyor.Bence de hoş olur.En azından son maçlardaki şike skandalları azalır.Gerçek şampiyon daha da belli olur.
  • Paylaş
Bence bu sistem bulunduğumuz durum içinde, şike olaylarının şampiyon olacak takımı, direk olarak etkileme ihtimali daha az olduğu için,insanların kafasında soru işareti bırakmamak adına mantıklı olabilir Ama normal şartlar altında yanlış bi sistem bence, Sezon boyunca senin 34 maçta topladığın puanın, yarısını toplayan takımın şampiyon olması hiç de adil değil... Bu sistemi zamanında bazı Avrupa ülkelerinin federasyonları da denedi ama ertesi sezon hemen vazgeçildi...
  • Paylaş
İskoçya ve Belçika dışında varmı?Yunanistan da geçti galiba bu sisteme yanılmıyorsam.
  • Paylaş
Normal sezonu lider bitirmenin avantajı ne oluyor peki?Sadece aynı averajda mı etkili oluyor?
  • Paylaş
Eğer lig olucaksa mantıken normal sezonu lider bitirmekle, sezonu 4. bitirmek arasında hiç fark yok sanırım, eleme olucaksa tek avantajı 4. takımla karşılaşmak olucak... Yunanistan'da da bu sistem var ama şampiyon yine 1. oluyo yanılmıyosam, geriye kalan 4 takım avrupa kupalarına gitmek için eleme oynuyo..
  • Paylaş
Kardesim böyle lig statüsümü olur. ne demek yani. ben bir sezon boyunca mücadele etmisim lider olarak ligi bitirmisim. en yakin 4. rakibime belkide 15-20 puan fark atmisim. sonra 4 lü turnuva yapacagim belkide o maclarda en önemli 2-3 oyuncumu oynatamayacagim . diger takim fulkl kadroyla beni belkide tek macta yenecek ve bir anda hic yoktan ligi sampiyon olarak bitirecek. bu benim takimimda olsa haksizliktir. o zaman almanya-ingiltere-ispanya-fransa gibi ülkeler bizim kadar akilli degiller demek ki.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

703 Görüntülenme4 Takipçi6 Yanıt

Konu Başlıkları