Bilmek istediğin her şeye ulaş

Süperman, Batman, Harry Potter, Herkül gibi kahramanlar neden yetimdir?

Bence orda işlenmek istenen "Yanlız olmak,tek başına olmak kahraman olmayı gerektirir." fikridir. Psikolojik olarak arka plana baktığımızda, sanki yalnız,kimsesiz ama dimdik güçlü bir kahraman yaratılmıştır ve bu onun temel özelliğidir.Orda güç gibi soyut bir kavram kimsesizlikle desteklenerek derecesi artırılmak istenmiş olabilir.
  • Paylaş
Yetim olmak erken yaşta kendi ayakları üzerinde durmak demektir ki bu durum kahramanlık hali için gerekli sayılan olgunluğu sağlar. 
tabi boşanmaların fazla olduğu bir toplumda izleyicinin filmin kahramanının, kitabı okuyanında romanın kahramanının yerine kendisini daha rahat koymasını sağlayıp yapılan işin beğenilmesi sağlanıyor. 
zengin, mutlu, annesi babası sağ olarak piyasaya sunulmuş kahramanlık hikayelerinde bile kesinlikle kendi benliğinden vazgeçmek ve bi şeyler kaybetmek zorundadır. bunuda en kolay insanlar için hayatının aşkından vazgeçme şeklinde sağlıyolar.
  • Paylaş
Ailesi olsa onlari dusunmek, koruyup kollamasi gerekecektir. Sonunu dusunen kahraman olamaz:)
  • Paylaş
2

Hakan, Allah kabul etsin :-)

Nazende , Sagolasin:)

Herkül yetim değildir ama.Kendisinin babası tanrılar tanrısı Zeus anneside kral kızı Alkmene'dir.Zeus'un tanrıça karısı Hera kıskandığı için yaşamı boyunca Herkül (Herakles) ile uğraşmıştır onu kahraman yapanda Heranın yaşattığı zorlıklar ve doğuştan inanılmaz gücünün olmasıdır sanırım.
  • Paylaş
Aksi olsaydı kahramanlık babadan oğula geçerdi. Hatta bir ara superman de denediler ama tutmadı. Feodal kahramanmı olurmuş : -)
  • Paylaş
Bordo berelilerde yetimdir, neden acaba ?
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1111 Görüntülenme9 Takipçi6 Yanıt