Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sürekli donuk bir bilgisayar kullanmanın insan üzerindeki etkisi nedir?

Bu durumda psikolojik değil de teknik destek almak daha doğru olur kanaatindeyim. Bilgisayarları genelliyorsa sorunuz, bilgisayardan önce de şu an bilgisayarda çalışan insanlar donuk medyumlar üzerinde çalışıyordu. Kağıt gibi, aydınger gibi, hatta bilgisayara benzeyen daktilolar, teleks cihazları gibi aletlerle çalışılıyordu. Şimdi aynı işlerin daha hızlı halledilebiliyor olmasının olumlu etkileri bile olabilir.
  • Paylaş
Sürekli donuksa zaten kullanılamıyordur. Bu yüzden bir etkisi olmaz. Lakin sık sık donuyorsa sinir bozar. Birinci sebep hep en olmadık ve acil zamanda donmasıdır. İkinci sebep o acil işi yaparken ya donarsa diye düşünerek gerilmektir. Üçüncü sebep makinanın tırt olduğunun bilinmesine rağmen yeterli para olmadığından değiştirilememesidir. Dördüncü sebep o sinirle klavye ve monitöre atılan kafanın verdiği can acısıdır. Beşinci sebep veri kaybı dır ki ilk dört sebebin birincil bilinç altı sebebidir. Altıncı sebep o siniri yatıştırmaya gelen anne, sevgili, arkadaş gibi üçüncü şahısların yapay alttan alıcı davranışlarıdır. Bunların tamamına bilgisayarın donması sebep olur .
  • Paylaş
Sabırlı adamı sabırsız, sakin adamı sinirli yapan bilgisayarlardan bahsediyorsanız benim elimden de geçmişti öyle bir Pc.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

112 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt