Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sürekli olarak takip ediyorum dediğiniz bir gazeteci var mı? Varsa hangi özelliklerinden dolayı takip ediyorsunuz?

Ben şu gazeteciyi takip ediyorum ve şu özelliklerinden dolayı takip ediyorum? Tavsiye Edebileceğiniz bir gazeteci?Düzenle
Cengiz Çandar
Köşe yazarlarını takip ederken, olabildiğince analiz üzerinden giden ve çeşitli çıkarımlara ulaşan yazarları tercih etmeye çalışıyorum. Bu konuda en başarılı bulduğum köşe yazarı Cengiz Çandar. Somut olaylar eşliğinde çözümlemeler yapan bir gazeteci. Takip etmenizi şiddetle tavsiye ederim. Özellikle demogojiden uzak kalınması gereken şu günlerde gerçekçi çıkarımlara şiddetle ihtiyacımızı var.

Cüneyt Özdemir
Köşe yazarlığından ziyade bir muhabir gibi çalışmayı seven ve sahadan gelen bir gazeteci. Dolayısıyla gazetecilikte ideolojik söylemler üzerinden, olayları kaleme almanın ne denli yanlış olduğunun farkında. Gerçekçi çıkarımları ve haber niteliği taşıyan yazıları var. O da mutlaka takip edilmesi gerekenlerden.

Ruşen Çakır
Farklı bir cenahı temsil ediyor. Yazıları çok tartışılır, çok konuşulur. Farklı fikirleri öğrenmek açısından mutlaka okunması gereken bir isim. Yazılarını kendi sitesinde de okuyabilirsiniz.

Ali Murat İrat
Bir gün gazetesinde yazıyor. Sosyalist bir yazar. Sert yazıları var. Belki üslubunu ağır bulabilirsiniz fakat durumlara çok farklı bir perspektiften bakıyor.

Ahmet Hakan
Popülist gibi görünse de değil. Gündemde olanlarla ilgili yazılar yazaR. Çok uzun yazılar yazsa da kendine has dizgelemesiyle okuyucuyu sıkmaz. Söylemek istediğini uzatmadan, açıkça söyler.

Koray Çalışkan
Toplumdaki düşünce farklılıklarını analiz etmeyi ve olaylara pek çok açıdan yaklaşmayı seven bir isim.

Fuat Keyman
Radikal 2'de yazıyor. Manzaraya dışardan bakmayı seven bir yazar. Genellemeri de beylik laflardan çok çok uzak. Özellikle şu günlerde şiddetle tavsiye edeceğim isimlerden birisi.

Nuray Mert
T24'te yazıyor. Görüşlerini oldukça net ifade eden ve buna özen gösteren yazarlardan. Pek çok konuyu birleştirerek yazar. Derinlikli olmaya özen gösterir. Yazılarını günlere bölmeyi de çok sever. Aynı konuya başka pencerelerden yaklaşmayı çok sever.

Hasan Cemal
Mutlaka takip edilmesi gereken köşe yazarlarındandır. Yılların verdiği birikimle sonuç odaklı, nedenler üzerinden geleceğe atıflar yapan bir tarzı vardır.

Yılmaz Özdil
Popilisttir. Genel konular hakkında yazar. Kendi düşüncesini ispatlayacak bazı çıkarımlarda bulunur. Bunlar genelde, "Bakın ne kadar da haklıyım" havasındadır. Eğleneceli bir kalemi vardır. Çoğu zaman duygusal bazı öğelerle, kendi düşüncesine yakın kesimi kendine bağımlı hale getirmeyi başarmıştır. Çözüm sunmaz, geleceğe yönelik somut çıkarımlar yapmayı da pek tercih etmez. Bir göz atmak da fayda vardır. Çünkü gerçekten Türkiye'de önemli bir kesmin -Özellikle de ulusalcıların- düşüncelerini öğrenmek istiyorsanız takip edilmesi gerekenlerdedir.

Akif Beki
Muhafazakar kesimin bir numaralı sözcüsüdür. Bu yüzden bir zamanlar Başbakan'ın sözcüsüydü kendisi. Bıraktıktan sonra da yazılarında bir değişiklik olmamıştır. İyi bir kalemdir. Okumakta fayda vardır.
  • Paylaş
Can Atakli
Ece Temelkuran
Ayse Arman
  • Paylaş
Yılmaz Özdil ... Hangi özelliğinden dolayı derseniz: Gerçekçi , anlaşılır dil , aforizmaları , yazıyı bir bütün olarak kullanması vb... .
  • Paylaş
Yılmaz Özdil köşe yazıları ve kitaplarını zevkle okuduğum tek yazar... Belki daha vardır ama ben keşfetmedm hala
  • Paylaş
Can Dündar CANDIR CAN :)
  • Paylaş
Soner Yalçın ve Nihat Genç
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

461 Görüntülenme11 Takipçi6 Yanıt