Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir internet sayfasında sunulan içeriğin konu ile alakalı veya alakasız etiketlenerek sunulması SEO açısından ne gibi sonuçlar doğurur?

Sürekli SEO ile ilgili mesajlar görüyorum. Peki ya oluşturduğunuz başlıkların dahil olduğu ağ sayısını mümkün olduğunca konuyla ilişkili ve biraz daha geniş tutarsanız gönderinizin seo performansına katkıda bulunabileceğinizi biliyor musunuz?Düzenle
Etiketleme yani taxonomy'deki temel mantık ile SEO amaçlı kullanımı tamamen çelişmektedir. Esasen, etiketleme kategorilendirmenin yetersiz kaldığı durumlarda daha spesifik ya da daha genel bir kategorizasyon oluşturmak için kullanılır.

Örneğin, SEO ile alakalı bir blog tutuyorsanız ve blogda yazdığınız yazıları içeriğe göre kategorilendiriyorsanız, videolu SEO dersleriniz için yeni bir kategori açmaksızın ilgili kategoriye atarak, "videolu seo dersleri" etiketiyle düzenleyebilirsiniz. Böylece, gereksiz bir kategori açarak site yapısını bozmamış aynı zamanda da ilgili düzenleme işlemini de başarıyla gerçekleştirmiş olursunuz.

Buna karşın, SEO ile ilgisiz konulara karşılık olarak yapılmış atamalar da ne yazık ki sonuç vermektedir. Eğer duplicate content, yani çift içerik sorununu çözerek etiketlerinizin Google tarafından indeks almasını sağlayabiliyorsanız, potansiyel trafik pastasından pay alabilirsiniz. Buna karşın uzun vadeli ve sürdürülebilir bir yapı için etiket yapısını ya kullanılması istenildiği gibi kullanmalı ya da sadece kategoriler ile genel bir kullanım oluşturulmalıdır.
  • Paylaş
4

Hakan Köse, Soruyu düzenledim, soruyu soran kişinin görüşünü de açıklamaya ekledim. Bu durumda sizin yanıtınız biraz anlamsız görünebilir, isterseniz yanıtınızı düzenleyebilirsiniz? Teşekkürler.

Yiğit Konur, Merhaba Hakan Bey, soruyu düzenlemenize sevindim. Yanıtımı düzenledim.

Yiğit Konur, Bu arada taxonomy ile ilgili olarak iyi bir kullanım örneği: teknolog.com/ 'u inceleyebilirsiniz.

Hakan Köse, Çok teşekkür ederim ve detaylı yanıt için tebrikler, inceleyeceğim..

İçeriğim seo açısı bakımından alakalı etiketlerin olması gerekmektedir. Alakasız etiketlemer içeriğin daha kalitesiz duruma getirecektir. Etiket sayısının fazla olmamasına özen gösteriniz örneğin yazıda kullanılmış olan anahtar kelimeleri sürekli olarak değiştirilerek arama motorlarının dikkatini çekebilirsiniz . Bu konuda ayrıntı bir şekilde öğrenmek için seohocasindaki seohocasi.com/etiket-kullanimi bu paylaşımı okuyabilirisiniz
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

872 Görüntülenme8 Takipçi2 Yanıt