Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sürekli yabancı dil eğitimi sağlanması uzaktan veya mobil iletişim araçları ile mümkün müdür?

Sürekli yabancı dil eğitimi sağlanması uzaktan veya mobil iletişim araçları ile mümkün müdür?Düzenle
Merhaba, bir çok alanda olduğu gibi dil öğretimi de geniş bir ihtisas alanı ve keşfedilmeyi bekleyen bir çok derin alanlardan biridir. Akademik çalışmalarda, dil öğrenimi bir çok alt başlığa bölünmüş ve bu başlıklar da elbette yeni alt başlıkların olmasına sebebiyet vermiştir.

Sorunuz bu farklı başlıklardan bir kaçını bir arada içeriyor, soru genel olduğu için genel cevap vermek durumundayım. Ne tür bir eğitimden bahsettiğiniz tam net olmamakla birlikte, dil öğreniminin hayatın her köşesi ile ilintili olduğunu söyleyebiliriz. Dili kullanmadığınız yerlerin ne kadar az olduğunu farketmeniz önemlidir. Size uzaktan eğitim verecek iletişim aracı programlamada kendisine söyleneni sürdürecektir. Genelde kişisel değil genele hitap eden türde çalışmalardır. Bu iletişim aracının diğer ucunda kanlı canlı bir öğretmen de olsa mobil ortamın dil öğretimi için size sunabileceği çalışma alanı sınırlı olacaktır. Ancak pek çok konuda size yol açacağını yeni şeyler öğreteceğini düşünüyorum.
  • Paylaş
"busuu" mobil uygulamasıyla mümkündür. Appstore'da mevcut Android versiyonu da mutlaka vardır.
  • Paylaş
Bu gramer ogrenmek yada kelime hazinesi icin mantikli bir yol olmakla birlikte pratikte hic bir ise yaramiycak ucuz bir yontemdir. Gel gelelim napilmasi lazim ? Bana gore en iyi yontem anadili bizim ogrenmek istedigimiz dil olan bir hocayla calismak yada yurtdisi programlarina katilmak work and travel gibi ama bu programlarda da mumkun oldugu kadar turklerden uzak durulmali yoksa dil gelisimine hic bir etkisi olmaz.
  • Paylaş
Bence mümkün değil, çünkü yabancı dil eğitimi konuşarak hallolunabilecek bir durum. Yani eğer ingilizceyi veyahut herhangi bir dili konuşamıyorsanız o dili tam olarak öğrenemediğinizi gösterir. Ama yazabilirsiniz bence, kelimeleri ezberleyerek ya da gramerini öğrenerek yapıyoruz bunu sonuçta. Fakat konuşamadığımız için bu yetersiz kalacaktır.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

552 Görüntülenme6 Takipçi4 Yanıt