Bilmek istediğin her şeye ulaş

Suriye ile çıkması muhtemel olan savaş hakkında ne düşünüyorsunuz?

Daha fazla insan ölmesin diye pkk ile anlaşma yapılıp daha fazla insan ölmesin diye insanların öleceği bir savaş ne kadar mantıklıdır ?Düzenle
Nerden baksan tutarsızca,Nerden baksan ahmakça;

Siyaset (Türkiye)

Mısır' daki darbenin arkasında İsrail varsa;
Siyaset (Türkiye)

Suriye'deki iç karışıklığa dünya devletlerinin ancak ve ancak bir kimyasal silah kullanma durumunda müdahil olacağına dair açıklamalar vardı; ve Eset kimyasal silah kullandı iddiası..Ve bugün kullanan Tuğgeneralin öldürüldüğü haberi..Eset aklını peynir ekmekle yemedi, bu bir komplo, bu aşikar..

Bir kaç hafta önce Türkiye üzerinden Suriye muhaliflerine şimdiye kadarki en büyük silah sevkiyatının yapıldığı açıklanmıştı, insanın aklına herşey geliyor.

Haaa, kimyasal silah kullandığı halde bile, Almanya yokum dedi, diğerleri nazlanıyor, ABD düşünüyor v.s..

Borsalar ne zaman yıkılır, savaşlar çıkar;
BİST
Siyaset (Türkiye)
İsrail-TA100
Siyaset (Türkiye)

Siyaset (Türkiye)

Sözde Eset in attığı bu kimyasallardan birkaçı bize düşerse, 10.000 kişi ölürse, kendimizi İsrail' le beraber, İran ve Rusya' ya karşı, Suriye' de buluruz. PYD girdiğimiz paralelde bize saldırırken, PKK artık şehirlerde başlar.

Girdiğimiz şey tam bir açmazdır, aktif bir dış politika filan değildir. Ortadoğuda bir savaşa bulaşırsak, taraf olmayız, hedef oluruz.
  • Paylaş
4

Göksel Kurtuluş, bizim aktif dış politikadan anladığımız küçük amerikacılık oynamak, ceremesini yine toplum olarak biz ödeyeceğiz :(

Harun Can, bu savaş bitmeli

Ahmet Avcı, ABD nin müdahalesi sonrasında Suriye yönetimi çökerse, kimyasal silah depoları terör örgütlerinin eline geçerse, bu tehlikeyi bertaraf etmek için müttefiklerle birlikte kara harekatı gerekebilirmiş... Kerry

Ba ba ba...

"Savaşı kapitalistler planlar,
Silah tüccarları organize eder,
Aptallar başlatır ve masumlar ölür"

Siyaset (Türkiye)
  • Paylaş
3

Ahmet Avcı, Karikatür eksik...Lincoln ün paçasına yapışmış bir takkeli daha çiziktirilmeliymiş..şöyle seyrek bıyıklı, biraz asabi bir figür mesela..

Oktay Nak, Sözde müslümanlar batıyı arkasına alarak Suriye'de büyük bir katliama hazırlanıyor.

Oktay Nak, Bu coğrafyada yüzlerce yıldır savaş var. Gerçek müslümanlarla kendini müslüman sayanlar bu coğrafyada sürekli savaşıyor. Hz. Peygamberimizin neslini katledenlerle bugün Esad'ın kellesini isteyenler aynı zihniyet. Peygamberin soyundan bir çok kişinin kellesini kesmişlerdir ve sözde müslümanlar bunu saltanattan rant bekledikleri için bunları görmezden gelmişlerdir. Dönün biraz tarih okuyun bu coğrafyada insanlar ne acılar çekmişler. Allah Esad'ın yardımcısı olsun...

Bu savaşın kısa süreli olarak askeri çatışma şeklinde fakat uzun vadede gergin ilişkiler olacağını düşünüyorum. İktidarın şimdiye kadar yaptığı en büyük yanlış olacaktır. Çünkü bu savaşın yansıması, pamuk ipliğine bağlı olan hükümet-muhalif halk dengesinin kopmasıyla sivil darbeye kadar gidebilir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR