Bilmek istediğin her şeye ulaş

Suruç katliamı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sorumluları kimlerdir? Nedenleri nelerdir? Yayın yasağı neden konulmuştur? Devlet herkesin üstünü arayıp giyilen bombayı nasıl da bulamamıştır?Düzenle
Savaş hazırlığı olduğunu düşünüyorum. .
  • Paylaş
Bu konuda çok bilgim yok yalnız kesin olarak bildiğim bir şey var ki bu ülkede faili bulunamayan bir suç olduğunda işin içinde devlet var demektir. Fuat Avni'de bir ay öncesinden bu tür terör olaylarının olacağını nedeninde Erdoğan'ın koltuk sevdası olduğunu yazmıştı. Bende bu görüşe katılıyorum.
  • Paylaş
Işid terör örgütünün, Türkiye devleti ile bir ilgisi olmadan yaptığını düşünüyorum. Ancak vefat edenler sosyalist olunca, "yeteri kadar sahip çıkıldı mı acaba" diye düşünmeden duramıyorum.

Öte yandan bugün başka bir haberle karşılaşıyorum. Şehit edilen polisin, bir davada (sanırım bir kck davasıydı) bilirkişi/tanık gibi bir sebepten, adı ve açık adresi geçtiğinden, 2 gün önce savcılığa dosyanın gizliliği için başvurduğu iddiasını okudum. O sebeple Suruç'ta ihmal varsa bile kasıtlı mı, emin olmanın zor olduğunu düşünüyorum.

Genel olarak ise, Işid terör örgütünün, Kürtleri ve Türkiye devletini birbirine düşürerek, onlar birbirleri ile uğraşırken kendi alanlarında güç kazanmak gibi bir amaçlarının olduğunu düşünüyorum.

Türkiye için ise, o bölgedeki en zararlı topluluk hangisi, bence şu an ve bu kadar az bilgi ile, bu kadar karışık bir ortamda bunu öngöremeyiz. Bu yorumum Suruç ile ilgili değil, o bölgedeki terörist gruplar ile ilgili ama yazdıklarıma bunu eklemek istedim.

Bu konudaki benim için en bilgilendirici tartışma programı 2-3 gün önce yayınlanan, Mete Yarar ve Bora Bayraktar'ın katıldığı Teke Tek programı oldu. Her görüşe katılmasanız bile izlemenizi tavsiye ederim.
  • Paylaş