Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sziget Festivali'ne katılan ya da bilgisi olan var mı?

Budapeşte’de, Tuna Nehri üzerinde bulunan Obudai Adası ’nda gerçekleşir.
Sziget Festivali 1993 yılından bu yana devam etmekte.
Geçen süre zarfında Avrupa’nın en önemli etkinliklerinden biri olmayı başardığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Sziget Festivali, altmıştan fazla sahne ve binin üzerinde performans ile 7 gün 24 saat eğlencenin sürdüğü bir ortam. Festival, Budapeşte’nin göbeğinde yer alan Obudai Adası üzerindeki devasa alana kurulur. Bu alan bir futbol sahasının 185 katı büyüklüğünde. Sziget, uluslararası bir kimliğe sahip olmasını çok önemsiyor ve bunu sağlamak amacı ile lokal temsilcilik sistemini geliştirmiş durumda.
Sziget’in; Türkiye ile birlikte altmışın üstünde ülkede temsilcilikleri var ve bu ülkelerin bayrakları; ana sahnenin arkasında yer alan büyük giriş alanında sergileniyor.
Sziget Festivali’nin katılımcı yaş ortalaması yoğunluklu olarak 18 - 40 demek mümkün.
Ayrıca Jazz, Blues gibi sahnelerin yer alması her yaştan müzik severin de ilgi göstermesini sağlıyor.

Festivalde şimdiye kadar yer alan başlıca isimler şöyle: Radiohead, R. E. M, Oasis, Prince, David Bowie, Pulp, Lily Allen, Korn, Iron Maiden, Iggy Pop, Nick cave and the Bad Seeds, The Killers, Snoop Dogg, Franz Ferdinand, Nine Inch Nails, Placebo, Muse, The Offspring, Snow Patrol, Natalie Imbruglia, Morcheeba, Alanis Morissette, Roisin Murphy, Kaiser Chiefs, Sex Pistols, Jamiroquai, Justice, Nouvelle Vogue, Bad Religion, Green Day, The Prodigy, Rammstein, Suede, Primal Scream, Manic Street Preachers, The National, Good Charlotte, Kasabian, Interpol, Empire of the Sun, Kate Nash, La Roux, Manu Chao, White Lies, Skunk Anansie, Judas Priest, Motörhead, The Stone Roses, TheHives, Madness, 30 Seconds to Mars, Mika, Kasabian, Fatboy Slim, Ska-P, Armin van Buuren, The Hives, Bloc Party ve daha pek çok isim.
  • Paylaş
szigetturkiye.com buradan bilgi edinebilirsin... .
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

417 Görüntülenme3 Takipçi2 Yanıt