Bilmek istediğin her şeye ulaş

Taahhüt edilen GSM kampanyalarından en az zararla nasıl kurtuluruz?

Cep telefonu kampanyasıyla birlikte bir tarifeye 2 yıl sözleşme imzaladım. Bir üst pakete geçmek istediğimde ya da ek paket almak istediğimde paket taahhütü gereği işlem yapmayacaklarını belirtiyorlar. Ne gibi bir yol izlemem gerekiyor bu konudaDüzenle
Normal şartlarda taahhüt edilen zaman süresince mevcut kabul edilen paketten daha düşük bir pakete geçmemek adına önlemler alınır ve bir üst pakete geçildiğinde bunun ile ilgili herhangi bir yaptırım bulunmaz. Eğer bu konuda kullanıcı mağduriyet yaşadığına inanıyor ve yeni talebinin hizmet sağlayıcının çıkarlarına ters düşmediğini düşünüyorsa bu konuda ilgili müşteri temsilcilerinin bir üst birimi ile kararlı bir şekilde talebi ileterek iletişime geçebilir. Ya da tüketici bilgi sistemine başvurulabilir.
Tabii ki burada kullanıcı tarafından taahhüt ile ilgili hangi şartların onaylandığı da önem arz eder. Söz konusu talebin oluşmasına engel olacak net maddeler bulunuyorsa sözleşmede ve bunlar kullanıcı tarafından kabul edilmişse en az zararla süreci tamamlamanın yöntemi taahhütün bitmesini beklemek olur diye düşünüyorum... Zira öyle ya da böyle ödeme kullanıcıdan bir şekilde tahsil edilmekte... Bu durumda da en az zarar bir sonraki hizmet alışında detaylar üzerinde yeterli dikkati gösterip detaylar ile ilgili bilgi almak oluyor... .
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

219 Görüntülenme3 Takipçi1 Yanıt

Konu Başlıkları