Bilmek istediğin her şeye ulaş

Taahhütlü veya Taahhütsüz nedir? Ne işe yarar?

şirketlere neden bağlıyızDüzenle
Operatörlerin sizleri kendi hizmetlerine uzun vadeli olarak bağlaması için kullandıkları bir yöntemdir. Hizmet maliyetlerini uzun vadede sizin hizmeti kullanmaya belirli bir süre söz vermeniz kaydı ile (taahhüt) indirerek satarlar. Taahhüt şirketler açısından düzenli, belirli süreli gelir kalemidir ve planlamada pozitif etkisi vardır ancak kullanıcı açısından uzun vadeli taahhütler güncel kampanya ve değişikliklerden faydalanamama gibi bir negatif sonuç doğurur indirim karşılığında.
  • Paylaş
2

Şaman, Hahaha, nasıl da yanlış anlamışım :)

Sertaç Kunduz, :) o da faydalı bir bilgi idi. Ben de konu başlıklarına bakınca anladım son anda..

Taahhütlü alındı bildirimi gelen gönderidir taahhütsüzde alındı bildirimi olmaz. Bir de iadeli taahhütlü vardır ki ona alınmazsa gönderinizin size geri geleceği taahhüt edilir.Mesela celp, icra bildirimleri taahhütlü gönderilir ve alındığı tarihten itibaren işlem görürler. Bunun kontrolünü sağlamaya yarar. Ya da biriyle mahkemeliksiniz ve bir bildirimi yaptığınızı kanıtlamanız gerekiyor, işte o zaman o bildirimi taahhütlü gönderirsiniz. Alındı belgesi elinizde olur. Genellikle iki yönlü posta fiyatı alınır. Zaten gönderi de iki yönlü işler.
  • Paylaş
Taahhüt - yazılı söz vermek gibidir.
Taahhütsüz - seni zorunluluk altında bırakmayandır
  • Paylaş
Bir hizmeti eğer alırsanız bunun karşılığında size bir indirim ya da ekstra hizmet sağlayacaklardır. Ancak taahhüt süresi içerisinde aldığınız hizmeti iptal ederseniz eğer mutlaka bir cezası vardır. Taahhütsüz hizmetlerde ise liste fiyatı ne ise o fiyattan hizmet alınır. Ayrıca sizi Taahhütlü pakete geçirene kadar hiç rahat vermezler : -)
  • Paylaş