Bilmek istediğin her şeye ulaş

Tahmini bir bütçe hazırlasaydınız, kamu görevlilerinin (milletvekili, doktor, öğretmen, polis, asker, memur vb.) her birine ne kadar maaş verirdiniz?

doktor 4.000 tl öğretmen branşına göre değişir ama ortalama 2.000 tl . polis 2.000 tl , memur 1.500 tl , milletvekili 7.000 tl.çok ayrıntılı düşünmedim varsa arttıran katılabilirim :)
 • Paylaş
1

Sevgiseli, doktor hariç diğerlerine katılmadığımı tebliğ ediyorum :)

Doktor 4000 den çok fazla hak ediyor bence öğretmen iste 3000 4000 civarı memur 1000 asker 3000 gibi düzenlerdim herhalde
 • Paylaş
1

Sevgiseli, öğretmen maaşını beğendim :)

milletvekiline para vermezdim.çünkü görevi boyunca ödediği hiç bir şey yok.ayrıca 2 yıl vekillik yaprıktan sonra ömür boyu en yüzksek mertebede emekli maaşı alıyor..ilelebet hatta..öğretmeni ayda en fazla 2 hafta çalıştırırdım..ama tam donanımlı şekilde çalışacak..ve aylık geliri 3000 olacak..ama kesinlikle mevcut öğretmenlerin yüzde 60 ını ihraç ederdim.erken emeklilik ederek..her öğretmenin temel psikoloji sertifikasını aldırırdım ve kişisel gelişim kitaplarından bir sınav yaptırırdım..polis 2000 iyi..memur da 2000..işleri çok az olsa da en azından açlık sınırının üstünde olmalı maaşlar..asker ise mevcut maaşları çok iyi..çünkü onlar da arabalarını ücretsiz bakım yaptırıyorlar..yemeklerini ücretsiz yiyorlar...tabi işçilerimizi unutmayalım..işçiler de aylık minimum 1500 lira maaşla çalışacaklar..
 • Paylaş
12/24 çalışan polisle 9 saat masa başı oturan memura aynı maaşı vermen bence eşit değil!
 • Paylaş
ama ne olursa olsun polisler,tehlike altındadır..günleri sokakta geçiyor..
 • Paylaş
Ben polisler daha çok hakediyor demek istiyorum zaten. Neden söylediklerimi anlamamakta inat ediyorsun? :)
 • Paylaş
'eşit değil' kavramı ağırlık merkezinin nereye kayacağını belli etmez..sadece birbirine aynı olmadığını ima edebilirsin.ama hangisi ne pozisyonda belirtmezsen,ben de kendime göre yorum yaparım
 • Paylaş
Birine gecesi gündüzüyle 12 saat diyorum, diğeri masa başında 9 saat diyorum. Daha ne diyeyim sana ya!
 • Paylaş
9 saat oturan kişi,9 saat oturacağı anlamına glemyebilir! beynini 9 saat boyunca çalışırsa eğer,12 saatten daha da çok yorulaibir.!
 • Paylaş
Poposu bir sandalyenin üzerindedir. Hayatında bir silahlı çatışmaya girmemiştir ve girmeyecektir de! Popo korkusu yoktur!
 • Paylaş
belk ide oturdugu konum itibariyle elindeki bilgile binlerce kişinin poposunu kurtarmakla ilgili de olabilir..evet birçok memeur gereksiz iş yapıyor..ama bir çok polis de gereksiz iş yapıyor!
 • Paylaş
Evet, haklısın ondan devlet dairelerine gittiğimizde hepimizin popolarını kurtarıyormuş edasında popolarında bile sallamıyorlar insanları !!!
 • Paylaş
ne olursa olsun açlık sınısı 1500civrında bu ülkede..2bini almaları normal..ama şu olaibirdi..gece nöbetçi olabilirler mesela..hele hele kütüphaneye gece vardiyasını katmaları gerekirdi.ve her biri haftada en az 2 kere gece nöbetçisi olaiblirdi..
 • Paylaş
Kütüphaneye giden insan kaldı mı artık ki!
 • Paylaş
belki de gidememe sebebi budur insanların..b,ir memur nasıl gitsin ki oralara??aynı anda bitiyor vardiya..hani böyle bir dğeişim,biraz da ilgi toplar belki..
 • Paylaş
benim umudum var..maalesef yapılan yorumlara bakınca bu ,çok açık ama umudum var!insanalr ve özellikle gençler ,ezbere konuşmaaycak artık! araştıracak ,karşı çıkacak!!ona verilen bir iki kşitapla yetinmeyecek!!reddedecek..yeri geldiğinde 'böyle dedi zerdüşt'ü fırlatacak;yeri geldiğinde onu geri alıp okumaya devam edecek!.yeri gelir budizmi keşfedecek,işine yarayacak kısımları mıknatısla çeker gibi çekecek kalanını reddecek..her şeyini sorgulayacak..birilerinin kulluğunu yapmayacak....demişti ya luther king..'bir umudum var' diye..benim de var!..günde 4 saat facebooka takıalcağına en azından yarısını kştap okumaya ayıracak gençlik..inancım tam buna..
 • Paylaş
Devir artık öyle bir devir değil eskidendi o...
 • Paylaş
Milletvekili asgari ücret doktor 10 000 asker ve polis 6 000  öğretmen 5 000 düz memur 3 000
 • Paylaş
Miiletvekili 5000 kesinlikle yan iş yapmaması kaydıyla, ayrıca milletvekilliği yaptığı süre kadar bu maaş üzerinden SSK yatırılarak diğer insanlar gibi çocuğa miras da bırakılamayacak normal bir emeklilik, doktor 3000, uzman doktor 5000, mühendis 3000, öğretmen, diğer memurların çalıştığı tüm günlerde çalışmak kaydıyla 2500, tam zamanlı çalışmalarına gerek yok zaten bir kısmı okuldaki part time benzeri saatlerden sonra evde ders hazırlıyor, hemen hepsi sınav kağıdı, ödev okuyor yani tam zamanlı çalışıyor sayılabilirler, polis 2000, asker 2000, memur 1800, işçi 3000, kimseye de anadan babadan emekli maaşı vermezdim, sonuçta emekli maaşı emek verenindir ve o ölünce de sandığın ona karşı yükümlülüğü biter...
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

952 Görüntülenme3 Takipçi19 Yanıt

Konu Başlıkları