Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kaç kişi bulunduğu ortamda geçen cümlelerin kelimelerini o an sayıp, sonra da heceleri eşitliyor? (Aruz vezni gibi, ilk 10 hece 3 2 2 3 ise, sonraki heceleri de 3 2 2 3 şekline uyarlamak gibi) Bu bir takıntı mıdır sizce? Takıntıysa çare olarak ne yapmalıdır?

Otizm belirtisi bile olabilir:))
  • Paylaş
:)) evet ama biraz yaşlıyım otistik olmak için :))
  • Paylaş
Hece ölçüsüne fena dalmış bir Türkçeci ya da edebiyatçı derim ben. Ben de başlamak üzereyken bitti çok şükür. Türçe öğretmeniyim ben de. :D:D
  • Paylaş
1

Pyro, şaka yapıyorsunuz değilmi? XD

Bence hayatın ayrıntılarıyla ilgilenmek insanı olgunlaştırır, derin bir bakış açısı kazandırır. Belki de bu yolla bilgeliğe ulaşacaksındır.
  • Paylaş
Belki de.. Ben bu özelliğimi seviyorum ama bazen rahatsız ediyor. Kendimi cümlelerin harflerini - hecelerini sayarken yakalayıp gülüyorum.. :))
  • Paylaş
Ben de 20'li yaşlarımdayken her gördüğüm eğrinin ki bu kırık bir tabağın kenarı da olabilir bükülmüş bir tel parçası da integral ve türevini alıyordum kafamdan. Sonra kayboldu gitti bu dürtüm ve yetim. Kalan kaldı ama; integral almaktan korkmayan bir mühendis oldum. :D Kimbilir belki bir gün sen de vezni tamamen sakladığın ama alışılagelmişin dışında kurduğun ahenkli, melodili, ritimli hikayeler, şiirler vb. yazar ve bu alışkanlığını büyük bir avantaj olarak kullanırsın. Bence zihnin kendiliğinden bunu yapmaya devam ettikçe onu rahat bırakmalısın. Bir de bunun otizm olması için zihninin başka alanlarda yetersiz olması gerekli, böyle bir durum yoksa ki yazdıklarından da bu çıkıyor, tasalanmana hiç gerek yok bilakis bu yeteneği ve dürtüyü sana iyi gelen amaçlar için kullanmalısın.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

520 Görüntülenme5 Takipçi6 Yanıt